… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

poslanec Ahmed Tibi

poslanec Ahmed Tibi

Arabská pátá kolona opět udeřila. Arabští poslanci izraelského parlamentu dnes vyzvali africké diplomaty, aby přesvědčili své vedoucí představitele k podpoře plánu Palestinské správy vyhlásit v září arabský stát na veškerém území Judeje, Samaří a v části Jeruzaléma a usilovat o jeho uznání na půdě OSN. Výzva pobouřila pravicové poslance Knesetu.

Drúzský poslanec Ajúb Kara (Ayoub Kara) z Likudu (Jednota) v rozhovoru pro Arutz Sheva arabské poslance důrazně odsoudil a požadoval, aby vláda něco udělala k zastavení „tohoto spiknutí proti izraelské vládě. Musíme zvážit, zda toto je to, co se rozumí pojmem demokracie.“ Podle Kary tomu tak není, když jednání arabských poslanců označil za „zneužívání demokracie.“

Arabští poslanci Ibrahím Sarsúr (Ibrahim Sarsour), Ahmed Tibi a Hana Sued (Hana Swed) se dnes na velvyslanectví Jižní Afriky v Tel Avivu sešli s 13 diplomaty a představiteli afrických zemí a požádali je, aby uznali arabský stát, který Palestinská správa plánuje vyhlásit. Poslanci uvedli, že jejich jednání bylo nezbytné, protože 15 let jednání ke vzniku Palestinského státu nevedlo.

Již včera poslanec Sarsúr zaslal dopis Lize arabských států a požádal v něm o vyhlášení džihádu k „osvobození“ Jeruzaléma. „Al-Quds křičí na arabský národ a ptá se, zda dnes existuje někdo, kdo podnikne džihád, jako v minulosti, k jeho osvobození. Žádný arabský vůdce, který se vyhne této otázce, se nebude moci vyhnout soudu dějin,“ napsal Sarsúr.

Ostatní poslanci Knesetu na dnešní schůzku s diplomaty reagovali ostře.

„Oceňuji upřímnost arabských poslanců, kteří chtějí být považováni za loajální občany palestinského arabského státu, protože podle nich je Stát Izrael rasistický stát, k němuž nechtějí patřit,“ uvedl poslanec Otniel Šneler (Otniel Schneller) z Kadimy (Vpřed). „Je třeba se zeptat jejich stoupenců v trojúhelníku (Araby obydlená oblast na severu Izraele – pozn. překladatele) a ve Vadí Ara (Wadi Ara), zda schvalují rasismus těch, které zvolili,“ dodal.

Poslanec Moše Matalon (Moshe Matalon) z Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov) prohlásil, že „není možné, aby izraelské ministerstvo zahraničí a další vládní představitelé byli zapojeni do proizraelského ovlivňování veřejného mínění, zatímco poslanci izraelského parlamentu otevřeně toto úsilí ničí. To je urážka každého občana Izraele. Nemám v úmyslu to ignorovat.“

Poslanec Kara pro Arutz Sheva prohlásil, že je nutné změnit zákon, tak aby jednání jako současné jednání arabských poslanců, byla nezákonná. „Podněcují proti státu,“ uvedl Kara. „Pro něco takového neexistuje precedent nikde na světě. Někdo, kdo se sám označuje jako ‚Palestinec‘ nemá co kandidovat do Knesetu – nemůžete se označovat za ‚Palestince‘ a stále sedět v izraelském parlamentu. Pokud by se o něco takového pokusil Mexičan v Kongresu USA, vzali by bič a vypráskali ho odtamtud.“

Kara dodal, že akce arabských poslanců jsou nejen nelegální a škodící státu, ale jsou také pokrytecké. „Arabští poslanci stále označují Izrael za ‚apartheidní stát,‘ ale dosud se žádný izraelský Arab nepokusil odejít z Izraele do Jordánska nebo jen na území Palestinské správy.“

Poznámka překladatele:

Izraelští arabští poslanci zcela věrně kopírují taktiku, kterou v druhé polovině 30. let 20. století v Československu používali poslanci Sudetoněmecké strany. Chráněni poslaneckou imunitou a právy občanů demokratického státu se snaží tento demokratický stát zevnitř ničit a podporují nepřátelské úsilí o co největší územní okleštění tohoto státu. To vše ve jménu sounáležitosti se svým národem. Stejně jako se sudetský (či československý) německý poslanec v drtivé většině případů cítil v oné době více Němcem než československým občanem, tak se izraelský arabský poslanec cítí více Arabem než izraelským občanem. A stejně jako sudetoněmečtí poslanci pomáhali vzestupu německého národa, tak i izraelskoarabští poslanci pracují především ve prospěch zájmů panarabských. Včetně vzniku dalšího arabského státu na území Země Izrael – vedle Jordánska také Palestinského státu.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Arab Knesset Members to Diplomats: Support PA State.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv