… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

generál Alí Habíb

generál Alí Habíb

Bývalý syrský ministr obrany, generál Alí Habíb, který byl údajně nalezen mrtev ve svém domě méně než 24 hodin poté, kdy byl prezidentem Assadem odvolán z funkce, se „objevil“ v syrské státní televizi.

Není nicméně jasné, kdy byl záznam natočen, protože chybí jakékoliv indicie, z nichž by bylo možné datum natočení určit.

„Kvůli svému zdraví jsem byl na několik dní hospitalizován,“ sdělil Habíb divákům v předtočeném záznamu. „Média zveřejnila v rámci kampaně proti našemu národu příběhy o důvodech mého odchodu z funkce, které neobsahují zrnko pravdy. Zdůrazňuji, že se jedná o falešné zprávy, které mají vyvolat zmatek v Sýrii, v armádě a v národě.“

General Habib… My Health Condition Prevented Me from Continuing My National Duty – zpráva na webu syrské státní tiskové agentury SANA (anglicky)

Syrský web „Nová Sýrie“ včera informoval, že bývalý ministr obrany byl doma nalezen mrtev.

Opoziční aktivisté tvrdili, že byl zavražděn při operaci, kterou řídil prezidentův bratr Mahír Assad (Maher Assad).

Oficiální syrská média uvedla, že zemřel na následky nemoci.

Arabský deník Aš-Šark al-Ausát (A-Sharq al-Awsat) včera ráno uvedl, že Habíb byl proti smrtící vojenské operaci ve městě Hamá, která si vyžádala životy stovky civilistů. Západní diplomaté dnes tuto zprávu potvrdili.

Syrský prezident Bašár Assad (Bashar Assad) předevčírem nečekaně oznámil, že Habíba nahradil náčelníkem generálního štábu Daúdem Radžhá (Daoud Rajha).

Zprávy syrské televize se vzájemně si odporujícími důvody Habíbova sesazení byly následně dementovány s tím, že důvody odchodu byly zdravotní.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku ‚Liquidated‘ Syrian Defense Minister ‚Appears‘ on State TV.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv