… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Ramalláh, hlavní město Palestinské správy

Ramalláh, hlavní město Palestinské správy

Bývalý vůdce studentské revolty Daniel Cohn-Bendit, známý jako Rudý Dany (Dany le Rouge), navštívil včera spolu se skupinou, označenou jako „delegace francouzských Židů“, Ramalláh, aby podpořil úsilí Palestinské správy o jednostranné uznání Palestinského státu na půdě OSN.

Cohn-Bendit, který stál v čele krajně levicových studentských bouří v Paříží v roce 1968, vstoupil v 80. letech do Strany zelených a je nyní spolupředsedou frakce Zelení – Evropská svobodná aliance (Zelení – EFA) v Evropském parlamentu.

V Ramalláhu se Cohn-Bendit a další „francouzští Židé“ sešli v komplexu Mukata s bývalý velvyslancem Palestinské správy v Německu Abdulláhem Afranžim (Abdullah Afranji), s nímž se má Cohn-Bendit znát z revolučních doby v Paříži.

Daniel Marc Cohn-Bendit je Žid a jeden z vůdců JCall, skupiny levicových Židů, kteří se staví proti právu izraelských Židů stavět své domy v Judeji a Samaří. Loni tato skupina zorganizovala proti právu Židů žít na těchto biblických územích petici.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku ‚Danny the Red‘ in Ramallah.

6 reakcí na „Rudý Dany“ v Ramalláhu

 • Scooolie napsal:

  Milý příteli,
  existuje několik stereotypních negativních karikatur Židů. Kromě lichváře se zahnutým nosem, úlisným pohledem a měšcem v ruce je to také revolucionář, který se cítí být světoobčanem a páchá nebo se snaží páchat radikální reformy v té či oné zemi – která mu zrovna přijde pod ruku.
  Jsou to nepochybně stereotypní klišé, ale nutno říci, že každé klišé, které je následně zobecněno na celou skupinu, mívá vzor v chování některého jednotlivce a zpravidla se takový vzor jaksi archetypálně znovu a znovu v každé generaci vynořuje.
  A tak zde je Daniel Kohn Bandit…

 • Hana Mayer napsal:

  Neboli zviditelnění se za každou cenu. Chtěla bych vidět jak by s ním soudruzi z Ramalláhu vyběhli, kdyby přijel bez diplomatického pasu. Možná by ho měl někdo upozornit, že zelená barva islámu s ekologii nemá nic společného.

 • Tomas Tieber napsal:

  I Židé mají,tak jako všechny národy mezi sebou jedince ,kteří se chtějí zviditelnit za každou cenu.Jak je to u K.H.Borovského …lidé chodí přes most a já půjdu louží.

 • t14 napsal:

  Dobrý den,
  mohl bych mít dotaz k trochu jinému tématu? Týká se ale také Izraele a Palestiny.

  Narazil jsem na internetu na následující článek – http://forward.com/articles/143299/ . Není mi jasné, proč vlastně USA sponzorují Palestince každoročně částkou $600 miliónu USD. To přece nejsou žádné drobné. A už vůbec nechápu, proč izraelský premiér, pan Netanyahu, odmítá omezení nebo případně i úplné zrušení sponzorování palestiny spojenými státy. Nezdá se Vám, že je tohle tak nějak úplně na hlavu postavené?

 • Talmid napsal:

  Můj osobní odhad, je, že kdyby se tam neposílali peníze, vypukli by nepokoje. Snad bych tam neposílal tolik. Ale určitě počkejte na názor někoho povolanějšího.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv