… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Petr Nečas, Sára Netanjahu, Benjamin Netanjahu

Petr Nečas, Sára Netanjahu, Benjamin Netanjahu

„Promluvím ke každému, kdo chce slyšet pravdu,“  řekl dnes předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu  během tiskové konference při příležitosti návštěvy předsedy české vlády Petra Nečase v Izraeli .

Dále zdůraznil, že není možné vytvářet mír na základě lží, protože takový lživý mír se nakonec roztříští o skály pravdy. A pokračoval: „Včera jsem slyšel hovořit oficiálního palestinského představitele, který řekl, že chtějí Palestinu bez Židů – tedy judenrein. To je neslýchané a čekám, že palestinští představitelé toto prohlášení odsoudí“

נאום ראש הממשלה נתניהו במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת צ’כיה, פטר נצ’אס – celý text projevu Benjamina Netanjahua na webu izraelského ministerstva zahraničí (hebrejsky)

Statement by PM Netanyahu at the Joint Press Conference with the PM of the Czech Republic, Petr Necas – celý text projevu Benjamina Netanjahua na webu izraelského ministerstva zahraničí (anglicky)

„Věříme, že jediná skutečná cesta k dosažení míru jsou přímé rozhovory, není možné mír přikázat jednostranným rozhodnutím. Rozhodl jsem toto moje poselství přednést na zasedání valné hromady v OSN, kam pojedu příští týden.“

„Valné shromáždění OSN není místem, kde by Izraeli bylo nasloucháno objektivně, ale přesto jsem se rozhodl, že přednesu projev pro ty, kteří chtějí slyšet pravdu,“ uvedl izraelský premiér.

Současně oznámil jeden z představitelů palestinské autonomie, Raid Al-Malki při rozhovoru se zahraničními korespondenty v Ramalláhu, že Palestinské správa se příští pátek obrátí na Radu bezpečnosti OSN s žádostí o příjetí do OSN jako plnoprávný člen.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv