… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Profesor Moše Šaron (Moshe Sharon), emeritní profesor z Katedry islámských a středozemních studií na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě, se zúčastnil nedělní konference o jeruzalémském Chrámu, která proběhla v Institutu pro znovuobnovení Chrámu za účasti organizací, které se na znovuvybudování jeruzalémského Chrámu. Orientují.

Během konference, která se uskutečnila v budově Hlavní Jeruzalémské synagogy, prof. Šaron varoval před revizionistickým islámským pojetím historie a vysvětlil islámský pohled na historii a geografii.

Hlavním aspektem islámského pohledu na světové dějiny je přesvědčení, že všechny velké osobnosti dějin jsou muslimové, Adamem počínaje až do dnešního dne.

Šaron řekl, že tento pohled zahrnuje i velké židovské a křesťanské osobnosti, jako například židovské krále Šalamouna a Davida a dokonce i Ježíše, kteří jsou podle islámu muslimové. Skutečnost, která popírá jakékoli židovské nebo křesťanské argumenty, které jsou založené na víře a samozřejmě také ignoruje nezvratitelný fakt, že vznik islámu se datuje do 7. století o.l. s působením Mohameda a před tím prostě neexistoval.

Podle muslimů, říká profesor Šaron, od stvoření světa existovalo pouze jedno náboženství a tím je islám. Z toho pro muslimy vyplývá, že když někdo řekne: „Toto je místo, kde stál Chrám postavený králem Šalamounem, tak na to muslim odpoví, ano máte pravdu, ale nezapomeňte, že Šalamoun byl muslim.“

Můžete si představit, že s takovou islamizací historie lze dojít i islamizací geografie. Každé místo, které je nějak spojeno s těmito proroky (např. král Šalamoun anebo Ježíš), kteří byli podle islámských představ muslimy, se stane muslimským teritoriem.

Podle Šarona je islámský pohled na svět dán tím, že každé místo, kde historicky působili podle jejich teorií muslimové, musí být osvobozeno od „okupujících“ židů anebo křesťanů a přeměno na muslimské teritorium.

Islám byl podle muslimů znovu přinesen Mohamedem, ale bylo to původní pravé náboženství od stvoření. Theologové a historikové přesto definují islám a křesťanství jako „dcery“ judaismu, ovšem příznivci této teorie tvrdí, že historická role judaismu skončila a islám převzal jeho místo.

Z tohoto vyplývá, že podle islámu, neexistuje islámská okupace, protože pokud někdo okupuje nějaké místo, nikdy to nejsou muslimové. Podle Islámu neexistuje islámská okupace, ale pouze islámské osvobození.

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Expert: There is an Islamization of History and Geography.

Jedna reakce na Expert z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě: probíhá islamizace historie a geografie

  • gugi napsal:

    … podobně jako poslední z řady Kavanů, exhibující dnes na Václavském náměstí v Praze, jehož obhajoba independence Palestiny je v podstatě podvědomým rozpomínáním se na zasutou historii jeho rodu, který v postbiblických dobách vzešel nepochybně z oblasti kolem Medíny. Krev není voda a ani v dějinném procesu četných inkarnací nepřestala patrně jeho DNA vykazovat vlastnosti věrného muslima…. 😛

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv