… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Poté, co Vojenská rozvědka ve své výroční zprávě za rok 2010 zmínila svůj podíl na dopadení islámského teroristy Usámy bin Ládina, vyhrožují diskutéři na palestinských a jiných islámských webech České republice a jejím zpravodajským službám džihádem.

Informaci přinesl portál iDnes s tím, že jmenuje konkrétně web s příznačným názvem Palestine’s Dialogue, napojený na teroristy Hamasu (Hnutí islámského odporu), kteří vládnou Pásmu Gazy.

Zpráva o činnosti Vojenského zpravodajství za rok 2010 – na webu vojenské služby (zmínka o možném podílu na dopadení bin Ládina se nachází v bodě 4.2)

Diskutéři na islamistických webech vyhrožují Česku svatou válkou – zpráva iDnes

3 reakce na iDnes: Palestinští džihádisté vyhrožují České republice

 • gugi napsal:

  Rozvědka si chtěla zkrátka také trochu „líznout“ z koláče zvaného „Úspěšný parforsní hon na Ussámu“. Někdo ze služby (která by měla dle svého kreda „audi, vide, tace“ poslouchat, vidět a … MLČET!) však nedomyslel následky – osobně jsem na takové machrování podobnou reakci ze strany radikálních islamistů očekával.
  Jejich vyhrožování dnes musí brát vážně každý stát. Jde však o to, že řada exponovaných států s touto problematikou již svoje zkušenosti má a přijal řadu účinných protiopatření. Tento stát však mezi ně nepatří. Když tiskový mluvčí BIS pronáší útěšná slova, že tato služba zatím zprávy o potencionálním nebezpečí nemá, doplnil bych to dovětkem: „… a nikdy mít nebude, při její úrovni – leda až poté, co k něčemu dojde.“ Domnívám se, že vedení rozvědky mělo se svým bravurním exposé počkat minimálně do doby, než si ujasní, jak se vlastně bude s terorismem (nyní už „na svém dvorku“) úspěšně potýkat. Zdejší rozvědka si nemůže dovolit to, co si může dovolit izraelská, americká či britská obdobná služba a Češi nejsou v pozici, která by jim umožňovala stylizovat se do pozice významných veličin boje proti světovému terorismu.
  V tomto státě jsou schopni se před teroristickými útoky ochránit jen vedoucí špičky establishmentu – ostatní obyvatelstvo (na nádražích, terminálech, v MHD, v zájmových objektech) zůstává a je ponecháno na ráně jak kachny na rybníku. Skutečně by mne zajímalo, jaká má stát v záloze překvapivá a efektní preventivní řešení na úseku protiteroristické obrany, když se potýká s problémem prakticky personálně i ekonomicky rozvrácených policejních orgánů.
  Velice skepticky proto pohlížím na úroveň potencionální obrany před islamistickým terorismem ve státě, kde když dojde ke krádeži sochy uprostřed vesnického náměstí, nikdo nic neviděl a neslyšel, nebo když opakovaně vzplane skládka pneumatik, pachatel zůstává navěky nevypátrán…
  Zkrátka – než někdo otevřel ústa, měl se nejdřív zpytavě podívat na svůj služební průkaz.
  🙁

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv