… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

generálmajor Ejal Eisenberg

generálmajor Ejal Eisenberg

Revoluce „Arabského jara“ destabilizovaly region a zvýšily pravděpodobnost války, říká přední izraelský generál.

„Vypadá to jako Arabské jaro, ale také to může být radikální Islámská zima,“ uvedl včera v projevu v Institutu pro národněbezpečnostní studia (המכון למחקרי ביטחון לאומי) v Tel Avivu velitel Velitelství Domácí fronty (פיקוד העורף‎, Pikud Ha’Oref) generálmajor Ejal Eisenberg (Eyal Eisenberg, אייל אייזנברג). „To nás přivádí k závěru, že v dlouhodobém procesu pravděpodobnost totální války roste,“ uvedl Eisenberg.

„Írán se nevzdal svého jaderného programu. Opak je pravdou; pokračuje plnou parou vpřed,“ dodal.

„V Egyptě se armáda hroutí pod tíhou pravidelných bezpečnostních operací a to se projevuje ztrátou kontroly na Sinaji a změnou hranice s Izraelem v teroristickou hranici s možností, že se Sinaj dostane pod kontrolu islámské entity.“

„V Libanonu roste síla Hizballáhu v rámci vlády, ale ten se nevzdal svého úmyslu škodit Izraeli, a vztahy s Tureckem nejsou nejlepší,“ dodal generál.

Ve vztahu k tomu, co označil za možnost „radikální Islámské zimy“, Eisenberg varoval: „Zvyšuje to pravděpodobnost totální války s možností použití zbraní hromadného ničení.“

Ejal Eisenberg během svého projevu připustil, že během posledního kola bojů v oblasti se do rukou teroristických skupin v Gaze dostaly nové, více smrtící zbraně. V důsledku tohoto znepokojujícího vývoje byli izraelští civilisté instruováni, aby přijali větší bezpečnostní opatření, uvedl.

„Objevili jsme novou zbraň a v důsledku toho jsme doporučili veřejnosti, aby se skrývala pod dvěma střechami, namísto jedné,“ uvedl.

mbs


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Top General Expects ‚Islamic Winter‘.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv