… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

turecký premiér Erdogan s dalším vůdcem, který nenávidí Izrael – s íránským prezidentem Ahmadinežádem

Předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) odsoudil předvčerejší skandální prohlášení svého tureckého protějšku v rozhovoru pro CNN. Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan, stojící v čele islámské Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP), obvinil Izrael ze zabití „stovek tisíc Palestinců“.

Turek uvedl: „Říkají (Izraelci), že Palestina bombarduje a ruší obyvatele Izraele a mnoho Izraelců bylo zabito. Rád bych viděl přesné statistiky, kolik Izraelců bylo zabito bombami, hozenými Palestinci, nebo raketami, které vystřelili, 10, 20, 100, 200… kolik? Prosím zdokumentujte to. Dejte nám vědět.“

Turecký premiér pokračoval: „Na druhou stranu víme, že byly zabity stovky tisíc Palestinců. Jen v důsledku útoku na Gazu byly zabity tisíce lidí. To je velmi jasné. Izraelský národ jen využívá otázku genocidy k vytvoření obrazu, že je největší obětí všech dob.“

Izraelský premiér Turkovy žvásty odstře odmítl s tím, že jsou „lživé a skandální“ a „nemají nic společného se skutečností.“ Dodal, že Izrael kvůli palestinskému terorismu přišel o tisíce svých občanů a „holokaust Izrael nezneužívá, holokaust byl nejhorším zločinem v dějinách.“

Nutno dodat, že počet izraelských obětí arabského terorismu je veřejným údajem, s nímž se Turek mohl bez problémů seznámit – včetně seznamu jmen – pokud by o pomoc požádal například izraelské ministerstvo zahraničí.

Je nepochybné, že v důsledku arabsko-izraelského konfliktu zahynulo i nemálo palestinských Arabů, avšak tvrzení o „stovkách tisíců“ je prostě jen žvást islamistického premiéra, který se snaží protiizraelskou rétorikou získat přízeň muslimů na Blízkém východě.

Co se pak týče genocidy a jejího „zneužití“, je skutečně nechutné, že tuto poznámku pronesl představitel národa, který ani po 100 letech není ochoten přiznat odpovědnost a omluvit se za vyvraždění 1,5 milionu Arménů. Zatímco Němci poctivě a se studem nesou cejch národa, který odpovídá za masové vyvražďování jiných, Turci dodnes ani nebyli schopni přiznat svoji odpovědnost za tento první moderní masový zločin takového rozsahu.

Představitel genocidního národa, žvanící o zneužívání genocidy ze strany národa, který byl jejím cílem, toť ohyzdný obraz moderního Turecka.

Jedna reakce na Izraelský premiér odsoudil skandální žvanění premiéra tureckého

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv