… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

papež s vůdcem Palestinské správy Abbásem (ilustrační foto)

papež s vůdcem Palestinské správy Abbásem (ilustrační foto)

Palestinská správa opět odmítla jakýkoliv kompromis ohledně svých požadavků a trvá na tom, že se nespokojí v Organizaci spojených národů se statusem, jaký má Vatikán.

Ministr zahraničí palestinské autonomie Rijád Malki (Riyad Malki) popřel tvrzení, že Palestinská správa obdržela od Evropské unie nabídku, že obdrží v OSN status podobný tomu, jaký má Vatikán.

Malki v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Hlas Palestiny prohlásil, že „Palestina“ může snadno získat status pozorovatele nebo nečlenského státu bez potřeby oficiální nabídky, protože má většinu k tomu nutných hlasů ve Valném shromáždění OSN.

Malki uvedl, že „vatikánská možnost“ je bez uznání „Palestiny“ ze strany Evropské unie bezvýznamná.

Tzv. blízkovýchodní Kvartet – jehož členy jsou EU, USA, OSN a Rusko – je však vnitřně rozpolcený.

Rusko a některé evropské země jsou ostře proti jakékoliv židovské přítomnosti na celém území, které si palestinští Arabové nárokují v Jeruzalémě, v Judeji a Samaří a nepodporují uznání Izraele jako židovského státu.

Zatímco západní diplomaté cestují mezi Jeruzalémem a Ramalláhem a snaží se najít diplomatickou dohodu, kterou by si obě strany zachovaly tvář, The New York Times dnes citovaly vysokého představitele Palestinské správy Nábila Šáse (Nabil Shaath), který prohlásil: „Cokoliv bude nabídnuto, bude nabídnuto příliš pozdě.“

Nutno dodat, že s ohledem na to, že plnoprávnými členy OSN mohou být jen státy, rovná se požadavek palestinské autonomie na plné členství požadavku na uznání Palestinského státu.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku PA Rejects ‘Vatican Status’ at UN without EU Recognition.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv