… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

rabi Menachem Froman a předseda palestinské autonomie Mahmúd Abbás

Jeden z předních rabínů Judeje a Samaří, rabín Menachem Froman z obce Tekoa, vyjádřil včera svoji podporu snaze Palestinské správy o jednostranné uznání státnosti, o něž se chce pokusit 20. září v OSN. Podle palestinskoarabské tiskové agentury WAFA popřál rabi Froman jménem svým a dalších izraelských rabínů této snaze úspěch.

Podle zprávy se takto rabi Froman vyjádřil při setkání s předsedou Palestinské správy Mahmúdem Abbásem (Mahmoud Abbas) v Ramalláhu.

الحاخام فرومان يؤكد للرئيس دعمه للتوجه الفلسطيني إلى الأمم المتحدة  – článek na webu agentury WAFA (arabsky)

Rabbi Froman Supports Palestinian Bid to UN  – článek na webu agentury WAFA (anglicky)

Froman uvedl, že vznik Palestinského státu bude prospěšný pro mírový proces a Izrael a také napomůže dosažení komplexního a spravedlivého míru a stability v regionu a ve světě.

Abbás vyjádřil oddanost mírovému procesu s Izraelem a prohlásil, že snaha Palestinské správy o jednostranné dosažení státnosti je následkem odmítání Izraele řídit se mezinárodním právem a dohodami.

WAFa uvedla, že rabi Froman popřál Abbásovi při příležitosti Eid al-Fitr, islámského svátku, který zakončuje Ramadán.

Rabi Froman také údajně nabídl vytvoření výboru, jehož členy by byli arabští a židovští náboženští představitelé a jehož cílem by bylo zastavení vzájemného podněcování.

„Vznik Palestinského státu ve spolupráci se Státem Izrael je dobrý pro mír a pro Izrael a bude inspirovat budování spravedlivého a trvalého míru a stability v regionu a ve světě,“ cituje WAFA rabína.

Menachem Froman nicméně varoval, že „odpor Izraele na jedné straně a vznik Palestinského státu v rozporu s postojem Izraele na straně druhé poškodí Izrael, Palestince a dosažení míru v regionu a takový stát by se velmi brzo mohl stát íránským státem.“

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv