… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Hanna Amira, OOP

Hanna Amira, OOP

Člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny Hanna Amira včera prohlásil, že USA pohrozily přerušením vztahů s Palestinskou správou, pokud bude její předseda Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) trvat na uznání státnosti 23. září v Organizaci spojených národů.

„Vláda Spojených států pohrozila přerušením diplomatických vztahů s Palestinskou správou a ukončením finanční pomoci,“ řekl Amira hebrejskému portálu Walla!

„Všechny americké požadavky, aby předseda Abbás zrušil svůj požadavek státnosti v Radě bezpečnosti OSN, byly odmítnuty,“ uvedl Amira.

„Požádaly jsme arabský národ, aby zformuloval záchranný plán pro případ, že USA pomoc Palestinské správě zastaví.“

Amirova přiznání žádosti arabským státům ukazuje lživost Abbásova bezstarostného odmítání takových hrozeb a ukazuje, že představitelé arabské autonomie mají z přerušení americké pomoci skutečně strach.

Dojde k zániku arabské entity v Zemi Izrael?

Náměstek izraelského ministra zahraničí Dany Ajalon (Danny Ayalon) včera představitele OSN informoval, že pokud Palestinská správa bude pokračovat v aktivitě ohrožující mírová jednání, Izrael by s ní mohl přerušit hospodářskou spolupráci.

Amira také uvedl, že návrhy, které předevčírem předložil blízkovýchodní Kvartet (USA, Rusko, OSN, EU) byly „k ničemu“ a potvrdil dřívější prohlášení, že Palestinská správa by mohla formálně vypovědět Dohody z Osla.

„Na stole jsou návrhy k diskusi, včetně zbavení OOP jejích závazků podle podepsaných a realizovaných dohod,“ uvedl Amira a zdůraznil, že situace nadále nebude stejná jako je dosud.

„Po září budou věci jako byly před (Dohodami z Osla),“ dodal.

Takový krok by zrušil veškeré dohody mezi Izraelem a Palestinskou správou o ministerských kontaktech, převodech výnosů daní a bankovních převodech, o bezpečnostní spolupráci a také o izraelské povinnosti zajišťovat základní infrastrukturu jako jsou dodávky elektřiny, telekomunikace a voda na území současné palestinské autonomie.

Palestinská autonomie by zanikla a Izrael by byl také zproštěn všech závazků nestavět na územích, které v současnosti autonomie spravuje.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku PLO: US Threatening to Cut Ties.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv