… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Vzhledem k tomu, že Arabové v Judeji a Samaří hrozí útokem na židovské obce, ženy v Pnej Kedem (Pnei Kedem) v Guš Ecion (Gush Etzion) v Judejských horách se učít střílet.

Zvláštní opatření bylo přijato z obavy, že Arabové se masově pokusí proniknout do obce a Izraelské obranné síly budou příliš nepočetné, aby jim v tom dokázaly zabránit. V takovém případě by se civilisté v některých obcích museli o svoji bezpečnost postarat sami.

Izraelské obranné síly dostaly rozkaz, aby arabským vetřelcům střílely jen na nohy, a to i v případě, že proniknou až do obcí. Nicméně se zdá, že ženy na obrázcích nemíří na spodní část těla.

Důvod k zamyšlení pro potenciální útočníky…

židovské ženy z Judeje se učí stříletžidovské ženy z Judeje se učí stříletžidovské ženy z Judeje se učí stříletžidovské ženy z Judeje se učí stříletžidovské ženy z Judeje se učí stříletžidovské ženy z Judeje se učí stříletžidovské ženy z Judeje se učí střílet

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Judean Women Look Through the Crosshairs.

3 reakce na Židovské ženy z Judeje se učí střílet (fotoesej)

  • Hana Mayer napsal:

    Jsem sice feministka, ale myslím, že situace, kdy se ženy učí střílet, aby případně mohly chránit své děti, je velmi smutná. Není to příznak něčeho pozitivního, ale naopak obav a nejistoty a určité nedůvěry v to, že je ochrání stát a armáda. Nezapomeňme, že se zde jedná o ženy, které zpravidla místo do armády vykonávaly civilní službu z náboženských důvodů a teď pod tlakem se tedy těch zbraní musí chopit.

  • Scooolie napsal:

    Souhlasím, že žádná radost to není. Na těch ženách je také vidět, že neberou zbraň do ruky s radostí, že si mohou zastřílet, ale s velkou vážností a v podstatě z donucení situací.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2011
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv