… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

první den ve škole

první den ve škole

Největší židovské město v Šomronu (Samaří) Ariel má 20.000 obyvatel. Od příští neděle se jejich počet zvýší o téměř padesát procent, když zhruba 12.000 studentů z celého Izraele zahájí podzimní semestr právě v Arielském univerzitním centru (Ariel University Center, AUC, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון‎, HaMerkaz HaUniversitaj Ariel BaŠomron). Univerzitní centrum je vyhlášené mezi jinými fakultami stavební, architektury a komunikačních systémů.

Atmosféra v univerzitním centru je plná nadšení a očekávání.

Většina studentů jsou Židé, ale zapsalo se také 600 arabských studentů, muslimů. Studentka třetího ročníku Naka Sarsur uvedla, že si zvolila toto akademické centrum proto, že mu jej její přátelé vřele doporučili. Řekla, že učitelé jsou ochotni pomoci studentům a studenti sami jsou k sobě velmi přátelští. Její židovští spolužáci jsou pro ní především lidé a vztahy s nimi jsou na základě společných lidských a studijních zájmů, bez ohledu na náboženství.

Je jen těžké si představit, jak antiizraelští propagandisté dokáží vysvětlit, že univerzitu, která je na „diskutabilním území“ a většina jejich vyučujících a studentů jsou osadníci, si pro studium zvolili arabští studenti. Vždyť podle vžitých klišé tu má vládnout „apartheid“.

Eldad Halachmi viceprezident pro rozvoj AUC informoval, že na konci tohoto školního roku obdrží univerzita plný univerzitní status a stane se tak osmou univerzitou v Izraeli.

Protože AUC již nabízí tituly BA (bakalář) a MA (magistr) a má dostatek výzkumných projektů, bude snadné se kvalifikovat jako univerzita. V současnosti je zapsáno 10.000 studentů pro bakalářské a magisterské studium a tisíc studentů je přípravném kurzu pro přijímací zkoušky a dalších tisíc studuje ve dvouletých kurzech pro praktické inženýry.

Univerzitní centrum je známé svými dobrými podmínkami pro studium, a to nejen intelektuálními ale i materiálními. Všichni studenti mají povinnost absolvovat určitý počet kurzů.o židovské kultuře a tradici a hudbě a byl otevřen i nový obor pro magisterské studium – Židovské kulturní dědictví.

Poznámka překladatelky:

Pod vlivem propagandy levicových medii málokdo může uvěřit, že právě na této univerzitě vládne pohodová atmosféra. a to nejen mezi Židy, ale i mezi Židy a Araby.

Staré české přísloví říká, kdo nevěří, ať tam běží – a tak lze pouze doporučit návštěvu v arielském univerzitním centru a přesvědčit se na vlastní oči o atmosféře a úrovní vzdělání otevřenému pro všechny na „okupovaných územích“.

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Apartheid, You Say? 600 Arab Students Begin Year at Ariel U

Jedna reakce na Apartheid? 600 arabských studentů začne tento rok studovat na univerzitě v Arielu v Samaří

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv