… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Ismajl Haníja, předseda vlády Hamasu v Pásmu Gazy

Ismajl Haníja, předseda vlády Hamasu v Pásmu Gazy

Teroristé z Hamasu přislíbili, že teď se budou snažit unést více vojáků, když únos Gilada Šalita (Gilad Shalit) před pěti lety měl ve výsledku takový zásadní úspěch.

Hamas v úterý večer uspořádal velkou demonstraci, během níž deseti tisíce obyvatel Gazy vykřikovaly hesla žádající likvidaci Izraele a osvobození všech v Izraeli vězněných teroristů.

Arciterorista Ismajl Haníja (Ismail Haniyeh) označil propuštění více než tisícovky teroristů výměnou za Gilada Šalita za „důvod k hrdosti“ pro Araby z Gazy. „Pět let Izrael hledal Shalita, ale nedokázali ho najít a byli poníženi.“

Haníja ve svém projevu dále řekl, že byli propuštěni nejen vězni z Gazy, ale také z Judeje a Samaří a dokonce také ti, kteří žijí na území Izraele. „Tato výměna je také předlohou pro mapu budoucí Palestiny a naší budoucnosti, protože veškerá palestinská území se stala součástí této výměny,“ prohlásil.

Představitel Hamasu v Damašku Chálid Mašál (Khaled Masha’al) hovořil v Káhiře o tom, že výměna „vnesla světlo do naší (pozn. překladatele – palestinské) historie a znamená to, že v budoucnosti musíme tento čin zopakovat. Guerillové skupiny, které bojují proti Izraeli budou ve svém boji pokračovat. Veškerá izraelská technologie, nebyla schopna zvítězit v tomto boji nad našimi neozbrojenými rukami.“

Více než 250.000 lidí se shromáždilo na hlavním náměstí v Gaze, mávalo vlajkami palestinské samosprávy a přineslo také fotografie teroristů, kteří dosud sedí v izraelských věznicích.

Někteří z 296 propuštěných teroristů, kteří zůstali v Gaze, promluvili na úterní demonstraci, jejímž hlavním motem bylo, že „lid chce nového Gilada,“ který by byl vyměněn za ostatní teroristy, dosud vězněné.

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Gaza: ‚The People Want a New Gilad‘.

3 reakce na Gaza: „Lidé chtějí nového Gilada“

 • gugi napsal:

  Lidé kteří chtějí nového Šalita, dostanou pouze další mrtvé příbuzné.
  Teď teprve mohu nahlas souhlasit se Šošanou Bryen z American Thinker. Mírový proces skončil. Od teď se bude praktikovat jiný přístup a jiná kvalita. Nemůže si nikdo vážně myslet, že Izrael dá příležitost propuštěným vrahům znovu se předvést. Od teď už jen dvě díry do hlavy – první dovnitř, druhá ven.
  Chajalim už nebudou sloužit jako snadno dostupná rukojmí. Přece si nemyslíte, že v tomto směru už neběží ve výcviku příslušná metodika. Izrael dokáže plně využít poučení z celé záležitosti.

  Teď je však nejdůležitější plně psychicky adaptovat Šalita – a opatrně překonat jeho trestuhodnou podvyživenost.

 • miroklimo napsal:

  Přesně toto se dalo čekat. Ale Izrael neudělá něco, co by bylo naprosto naivní. Souhlas stím, že od nynějška se věci mění. Bůh žehnej Izraeli!!!!

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv