… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

nábožensko-sionistický policejní rekrut

nábožensko-sionistický policejní rekrut

Předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) na včerejším zasedání vlády prohlásil, že policie musí vynucovat dodržování zákona v arabské a dalších menšinových částech společnosti stejně, jako to dělá v židovské části společnosti.

„Nejsou zde dva státy,“ uvedl Netanjahu. „Není tu stát ve státě. Žijeme v jednom státě – ve Statě Izrael, který je židovský a demokratický.“

Premiér, používaje neobvykle emocionálního jazyka, dále řekl: „Jsem proti nerovnému vynucování práva z pozitivního úhlu pohledu – což vyžaduje, aby policejní služby byly dostupné – tak z toho úhlu pohledu, že vynucování musí být přísnější.“

„Ve veřejnosti panuje pocit, že úroveň vynucování zákona u těchto obyvatel je mnohem nižší. Jsem odhodlán to změnit. Požaduji stejné vynucování zákona ve všech částech Izraele.“

Netanjahu uložil ministru veřejné bezpečnosti Jicchaku Aharonovičovi (Yitzchak Aharonovich), aby co nejdřive připravil plán vyrovnání úrovně vynucování zákona ve všech částech společnosti. Tento plán má být realizován jako doplněk finanční injekce pro oblast vzdělávání, infrastruktury a zdravotnických služeb v menšinových sektorech a doplněk rozhodnutí vlády vyplatit 30 milionů šekelů (přibližně 150 milionů korun) na zajištění bezpečnosti vzdělávacích institucí v menšinových sektorech společnosti.

V Izraeli se dobře ví o pravidelných arabských nepokojích a přepadech Židů na různých místech, včetně východní části Jeruzaléma, a o tom, že policie nemá chuť pachatele pronásledovat kvůli obavě, že bude muset použít zbraně a poté čelit vyšetřování ze strany levicových státních zástupců.

Předseda vlády také uložil významně posílit vynucování zákona podél izraelské jižní hranice, aby se snížil počet nezákonných vniknutí do Izraele do doby, než bude podél hranice s Egyptem dokončena bezpečnostní bariéra.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Netanyahu: Enforce Law in Arab Sector Too.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv