… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

rabi Chajm Druckman

rabi Chajm Druckman

Hlava ješiv Bnej Akiva (Bnei Akiva), rav Chajm Druckman, rozhodně odsoudil vypálení mešity v beduínské arabské vesnici Tuba, k němuž došlo včera v noci.

„Všechny akce, podnikané pod heslem ‘tag mechir’ jsou příšerné, šokující, protižidovské a nemorální,” řekl. “Kromě toho, že jsou samy o sobě zavrženíhodné, silně také poškozují osidlovací projekt v Zemi Izrael,” dodal.

Pravděpodobně žhářský útok odsoudil také rabín Západní zdi (Kotel), rav Šmuel Rabinovič (Shmuel Rabinovich). „Místa, která jsou svatá všem náboženstvím musí zůstat stranou sporů mezi národy,“ řekl. „Neexistuje osoba, která by podle Tóry byla oprávněná povolit takové akce, a jednotlivci, kteří tento kriminální čin spáchali, musí být odsouzeni.“

„Všichni jsme byli šokováni škodami způsobenými na synagogách v Guš Katif (Gush Katif, bývalé židovské obce v Pásmu Gazy) a jinde ve světě,“ dodal. „Nedovolme, abychom byli jako tamti chuligáni.“

Operace ‘tag mechir’ odsoudili také rabíni ze severního Izraele. Vyjádřili naději, že žhářství nebylo spácháno z židovských nacionalistických pohnutek. Pokud se ale ukáže, že se jednalo o akci ‘tag mechir’, pak „ji odsuzujeme nejsilněji, jak to je možné.“

Takové jednání je „nehumánní, nemorální a zcela nepochybně v rozporu s Tórou Izraele, s židovskou halachou a jejími hodnotami,“ uvedli. Mezi rabíny, kteří podepsali prohlášení, jsou bývalý rabín Haify rav Šear Jašuv HaKohen (Shear Yashuv HaCohen), rav Chajm Burgansky z Micpe Hosaja (Mitzpeh Hoshaya), rav Jehuda Gilad (Yehuda Gilad) z kibucu Lavi, rav Mordechaj Zamir z Emek Jisrael, rav Ronen Lubič (Ronen Lubich) z kibucu Nir Ecion (Nir Etzion), rav Asi Blank z kibucu Ejn HaNaciv (Ein HaNatziv), rav Moše Šefter (Moshe Shefter) z kibucu Tirat Cvi (Tirat Tzvi), rav Šmuel Rejner (Shmuel Reiner) z Micpe Netufa (Mitzpeh Netufa), rav David Bigman ješivy Maale Gilboa (Maaleh Gilboa), rav Josi Slotnik (Yosi Slotnik) z Maale Gilboa a rav Avia Rosen Midrešet Ejn HaNaciv (Midreshet Ein HaNatziv).

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Rav Druckman: ‚Price Tag‘ Attacks are Horrible.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv