… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

místo útoku v Ašdodu

místo útoku v Ašdodu

56letý Ami Moše (Ami Moshe) zemřel včera v noci na následky palestinskoarabského raketového ostřelování Izraele. Na jih země dopadaly další a další rakety, které zasáhly i město Aškelon (Ashkelon). V Aškelonu byli raketami, které dopadaly do různých částí města, zraněni 2 lidé.

Jedna z raket dopadla těsně vedle domu a následovala mohutná exploze, což podle záchranářů Magen David Adom (MDA, Červená Davidova hvězda) mohlo znamenat, že byl zasažen zásobník plynu. Ami Moše, který byl převezen ve vážném stavu do nemocnice Barzilaj (Barzilai), na následky masivního zranění krční artérie posléze zemřel.

Po útoku na Aškelon se rozezněl Rudý poplach také ve Sderotu a další raketa dopadla také na Ašdod (Ashdod). Zranění ani škody hlášené nejsou.

Během soboty na jižní Izrael dopadlo více než 30 raket typu Grad a min.

Izraelské obranné síly udeřily na teroristy v Gaze

Podle zpráv z Gazy Izraelské obranné síly v sobotu v noci udeřily na teroristickou skupinu na jihu Gazy a bezprostředně po útoku na Aškelon zlikvidovaly 2 teroristy napojené na Islámský džihád. Armáda zprávu zatím nepotvrdila.

Už dříve během včerejška izraelské síly zaútočily na teroristický gang, který na jihu Pásma Gazy připravoval odpálení raket delšího doletu na cíle v Izraeli a byl odpovědný také za odpálení raket ve středu. Zabito bylo 5 teroristů.

K odpovědnosti za včerejší raketové útoky na Izrael se přihlásily teroristické organizace Islámský džihád a Brigády mučedníků od Al-Aksá, napojené na „umírněné“ hnutí Fatáh.

Videozáběry zveřejněné v sobotu v noci Džihádem ukazují teroristy odpalující rakety na Izrael za pomocí přenosného odpalovače, nainstalovaného na korbě pick-upu – což je způsob, který dosud nebyl v Gaze využíván. Podle analytiků v médiích záběry ukazují, že gazanské teroristické skupiny v posledních měsících vylepšily své schopnosti.

Prohlášení izraelského ministra zahraničí

Ministr zahraničí Avigdor Lieberman v sobotu v noci vyzval Hamas (Hnutí islámského odporu), který vládne Gaze, aby raketové útoky zastavil – nebo… „Neusilujeme o konfrontaci s Palestinci a nepřejeme si zvýšení napětí. Ale nedovolíme, aby tyto útoky pokračovaly bez odpovědi. Velmi doufám, že – s pomocí sousedních zemí a mezinárodního společenství – tyto útoky dnes v noci skončí. Jinak v následujících dnech budou mít vážné následky.“

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Ashkelon Man Dies in Rocket Attacks; IDF Strikes Back.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv