… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Raed Salah

Raed Salah

Raed Salah, představitel severního křídla Islámského hnutí, je ve Velké Británii nežádoucí osobou. Tak ve středu rozhodla imigrační rada.

Podle vyjádření imigračních úředníků je Salah problematický člověk, který způsobuje problémy a pokud by mu bylo povoleno zůstat ve Velké Británii, bude svým neakceptovatelným chováním šířit nenávist, která může vést k vzniku násilných konfrontací mezi různými komunitami v Británii.

Salah, který je v Británii od letošního června, kdy se mu podařilo přelstít britské imigrační úředníky a vstoupil do země poté, kdy se mu ministryně vnitra Theresa May pokusila vstup nepovolit, má pět dnů na to, aby se proti rozhodnutí odvolal.

Imigrační tribunál řekl, že při hodnocení o povolení pobytu ve Velké Británii je třeba pečlivě zvážit proporcionalitu, to znamená, že je nezbytné hodnotit veřejný zájem a zabránit nepokojům anebo kriminálním činům a projevy žadatele (Salaha) jsou buřičské, rozvratnické, urážející a vyvolávající napětí a radikální akce.

Salah strávil nějaký čas v izraelském vězení pro pobuřování a účast při výtržnostech v severním Izraeli a v Jeruzalémě. Rozněcoval nepokoje proti Židům v okolí Západní stěny ve Starém městě v Jeruzalémě.

Oficiální místa v Británii sdělila, že budou deportovat Salaha tak brzy jak to bude možné, pokud mu jeho poslední odvolání neumožní zůstat v zemi. V případě, že jeho odvolání bude zamítnuto, posadí ho do letadla a pošlou do Izraele – kde bude problémem izraelským a ne britským.

Izraelský poslanec Ben-Ari již dříve napsal britským vládním úřadům, aby si Salaha v Británii ponechali, protože Britanie se velmi zabývá mírovými aktivitami na Středním východě a ponechání Salaha v Británii těmto aktivitám velmi prospěje. Doslova napsal: „Jak víte, Salah intenzivně rozněcoval nepokoje mezi Araby a Židy v naší malé zemi, což bylo dokázáno i šetřením vládní komise, která vyšetřovala arabské nepokoje v říjnu 2000.“

Dále Ben Ari napsal, že „věří tomu, že Salah jistě přispěje svými schopnostmi k úspěchu rozrůstající se muslimské komunity v Británii. Povolení ponechat ho v Británií by bylo důkazem o opravdové snaze k dosažení míru v této oblasti a kromě toho i vy budete mít prospěch z přítomnosti takové význačné osobnosti.“

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku UK Immigration Board: Salah ‚Undesirable,‘ Should be Deported.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv