… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

David Mejdan a Šimon Peres

David Mejdan a Šimon Peres

Právník Ami Palmor, ředitel oddělení milostí izraelského ministerstva spravedlnosti, přijel včera večer do rezidence prezidenta Izraele a přivezl mu dokumenty, týkající se teroristů, kteří mají být omilostněni v první fází dohody o návratu Gilada Šalita (Gilad Shalit).

Prezident Šimon Peres (Shimon Peres) připojí k milostem dopis, stejně jako to udělal v případě vraha dětí Samira Kuntara, který byl propuštěn do Libanonu v rámci dohody o vrácení ostatků vojáků Regeva a Goldwassera v roce 2008.

Tehdy prezidenta napsal: „Využil jsem svoji pravomoc k udělení milostí k (zajištění) propuštění unesených vězňů Ehuda Goldwassera a Eldada Regeva. Mé rozhodnutí neznamená žádné odpuštění vrahům jejich ohavných skutků. Nezapomněl jsem a neodpustil jsem.“

S Peresem se před realizací výměny sejde předseda vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) a bude ho informovat o konečných podrobnostech dohody, odsouhlasených na setkáních zástupce Davida Mejdana (David Meidan) v Egyptě.

Před rezidencí prezidenta včera protestovali židovští nacionalisté, kteří žádali, aby propuštěni byli také židovští vězni. „Samozřejmě, že jsme ostře proti propuštění arabských teroristů, ale pokud vláda už dohodu schválila, musí být odstraněna diskriminace a musejí být propuštěni také židovští vězni, kteří si odpykávají za tvrdých podmínek řad let,“ uvedl organizátor.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Peres: Signing Pardons Does Not Mean I Forgive.

Jedna reakce na Šimon Peres: Podepsání milostí neznamená, že jsem odpustil

  • Fanuel napsal:

    Kdo nelituje svých ,,zlých“ skutků, tomu nemůže, zde na zemi být odpuštěno. Ani moje království nemůže odpustit vrahům svatého ,,Izraele“…Shalom Shabbat :))
    Stanek Frantisek Fanuel

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv