… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Zástupci Egypta, který v současnosti plynovodem přes Sinajský poloostrov pokrývá okolo 40 % spotřeby izraelského zemního plynu, údajně během konference v Teheránu slíbili, že se zasadí o zastavení prodeje plynu židovskému státu. Oznámila to íránská tisková agentura Fars s tím, že stejný závazek přijal Katar, který v minulosti byl ochoten prodávat Izrael zemní plyn, pokud by nefungovaly dodávky v Egypta.

Pokud by byl tento slib splněn, pak by mohly ceny zemního plynu v Izraeli prudce stoupnout, protože v tuto chvíli není zajištěn náhradní zdroj. Kvůli již šesti teroristickým útokům letos vzrostlo množství nafty, použité na výrobu elektřiny v generátorech, o 103 % proti stejnému období loňského roku.

Participants in Tehran Conference Agree to Cut Gas Exports to Israel – zpráva agentury Fars (anglicky)

Parliamentary Commission of Intifada Conference Urges Ban on Israeli Goods – zpráva agentury Fars (anglicky)

Hamas Spokesman: Time Rip for Zionists Isolation – zpráva agentury Fars (anglicky)

Delegace z Káhiry byla jednou z řady delegací, které se účastnily 5. mezinárodní konference o palestinské intifádě, kde účastníci v závěrečním prohlášení „Komise politických skupin stran“ slíbily přerušit dodávky zemního plynu ze svých zemí do Izraele.

Dvoudenní konference se mělo zúčastnit více než 50 parlamentních delegací, státních představitelů a dalších osobností z muslimský i nemuslimských zemí, mj. z Jordánska, Kataru, Egypta, Libanonu, Sýrie, Iráku, Ománu, Afghánistánu, Mexika, Maďarska, Bolívie, Paraguaye, Kuby a Kolumbie.

Prohlášení také vyjadřuje podporu „palestinské intifádě“ a regionálním povstáním a revolucím a zdůrazňuje nutnost „zvýšení tlaku na mezinárodní soudy, které ignorují zločiny sionistického režimu.“

Prohlášení schválené delegacemi na konferenci vyzvalo muslimské země, aby „uvalily přísný zákaz izraelského zboží a aktivit všech společností a institucí s přímými nebo nepřímými vztahy nebo spojením s Izraelem,“ uvedla Fars.

„Všechny islámské státy musí věnovat vážnou pozornost této otázce a přijmout nezbytná opatření k zabránění dovozu izraelského zboží,“ uvádí se v prohlášení parlamentní komise konference.

2 reakce na Účastníci konference v Teheránu vyzvali k ekonomickému bojkotu Izraele

  • gugi napsal:

    Bezvadné. 😉 Izrael pokryje svoji spotřebu z Tamar-Leviathanu a Egypťané přijdou o pěkný kšeft. V nastalém přebytku zemního plynu půjdou ceny dolů. 😉 Peršani určitě Egypťanům nastalé ztráty vykompenzují… 😀 ¨V následné tahanici o dominanci ve Středozemním moři by neškodilo, kdyby nějaký ruský admirál typu Pavky Nachimova vyplul z Tartusu a zopakoval střílenici u Sinopu z r. 1853, resp. eliminoval tureckou flotilu.
    Po následném zmenšení odstrašující síly Turků by ovšem enormně vzrostly ambice Peršanů, což by mnohem více než nyní motivovalo Francii a Velkou Británii k výpadu proti Teheránu. Rusko by se cítilo na svých jižních hranicích ohroženo a konflikt lokálního charakteru by eskaloval do něčeho takového, jako kdysi Krymská válka …. Sultán Erdogan, Mr. Cameron & Monsieur Sarkozy by nakonec přesvědčili presidenta Vladimiroviče, že je lepší společně táhnout na Teherán, než se kočkovat mezi sebou.

    Není nad zemní plyn a rovnováhu sil na Blízkém východě…. 😛

  • Tomas napsal:

    Stručně:Kdo se směje naposled ,ten se směje nejlépe.Ekonomicky to postihne nejvíce uvedené země,nehledě na to,že jde hlavně o silácká slova.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv