… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

tag mechir

tag mechir

Židovský nacionalistický aktivista Baruch Marzel obviňuje izraelskou vládu, že je viníkem hněvu, který vedl k pravděpodobně žhářskému útoku na mešitu v Galileji. Pravicový poslanec Uri Ariel odmítá mluvit o židovském žhářském útoku, dokud není věc vyšetřena.

„Před rokem jsem varoval proti tomu, aby byla celá jedna část společnosti zatlačena do kouta, a řekl jsem, že to může vést k zoufalému jednání,“ uvedl Marzel. „Vláda a Nejvyšší soud nesou odpovědnost za ‘cenu’ (hebrejsky תג מחיר – tag mechir, anglicky „prize tag“, pojem, kterým jsou označovány židovské odvetné operace – pozn. autora) a obávám se, že pokračující útlak dovede část veřejnosti k ještě mnohem krajnějším skutkům.“

Poslanec Národní jednoty (Ichud Leumi) Uri Ariel dnes uvedl: „Silně odsuzuji všechny aktivity tohoto druhu. Nicméně si musíme připomenout, že v minulosti jsme často zjistili, že v případech, v nichž bylo podezření na tag mechir, se ukázalo, že se jednalo o místní arabskou nehodu, která byla využita ke svalení odpovědnosti na náboženské sionisty.“ Apeloval na to, aby tisk nejprve počkal, než otiskne články s titulky o údajném útoku.

Poslanec Nacham Šaj (Nachman Shai) ze strany Kadima (Vpřed) dnes ráno uvedl: „Opět jsme se dnes ráno probudili a slyšeli, že se psanci zbaběle plížili v noci a poškodili jemné předivo vztahů mezi Židy a Araby. Předsedovi vlády a ministru obrany se dosud nepodařilo najít osoby zodpovědné za tag mechir a nyní se ukazuje, že židovští vandalové pokračují ve své aktivitě také před Zelenou linií (hranice příměří mezi Izraelem a Jordánskem v letech 1949 až 1967).“ „Tato událost si zasluhuje nejvyšší priority, včetně zapojení Šin Bet, aby se rychle podařilo chytit odpovědné osoby. Míč je na naší straně,“ dodal.

Poslanec Otniel Šneler (Otniel Schneller) z Kadimy vyzval policie, aby „chytila anarchistické skupiny, operující pod názvem ‘tag mechir.’ Jsou to antisionistické skupiny, které podkopávají naše právo na tuto zemi. Jejich přístup a chování jsou stejné jako u jiných antisionistických skupin.” Poslanec policii vyzval k “nulové toleranci.”

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku MK Ariel: Too Early to Say Who was Behind Fire.

Jedna reakce na Uri Ariel: Je příliš brzo obviňovat z útoku na mešitu židovskou pravici

  • Hana Mayer napsal:

    Zdá se, že poslanec má pravdu, jen policie neví jak spolknout brouka potemnika (případně žábu jak se v Izraeli říká). Ale asi budet muset s pravdou ven, když už zatkla tři podezřelé a žádní židovští pravičáci to nejsou, ba právě naopak.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv