… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

propalestinští demonstranti v Haifě

V haifské čtvrti German Colony (המושבה הגרמני) se včera vedle stanu – stejného, jaké používali demonstranti během letních „stanových demonstrací“, skvěly na plotě 2 velké palestinské vlajky. O slabší povahy by se při takovém pohledu mohly pokusit mdloby, jiní zase mohou zaplesat nad nádhernou demokracií, která v Izraeli vládne, a ještě jiní mohou říci, jsou ti Izraelci ale slabí hlupáci – my jim házíme bomby na jejich města a vesnice a oni nás klidně nechají si tady dělat co chceme.

Vraťme se ale k realitě, jaký smysl celá tato akce má – podle haifské rozhlasové stanice „Radio Haifa“ se jedná o vyjádření solidarity s palestinskými vězni, kteří úpí v izraelských vězeních.

Jejich podmínky byly opravdu poněkud upraveny a věznice už neslouží teroristům jako bezplatné studijně rekreační centrum, ale začaly plnit svou funkci jako věznice, což pochopitelně teroristy velmi popudilo a někteří se rozhodli držet proti těmto krokům hladovku.

Arabští aktivisté v důsledku toho vyhlásili na podporu práv v Izraeli vězněných teroristů „otevřenou“ hladovku. Nevíme, zda politologové znají pojem otevřená hladovka, podle všeho se jedná o provokaci a otázka je, až kam aktivisté, kteří se domlouvali prostřednictvím Facebooku, ve svých aktivitách zajdou.

Oficiálně deklarovaným cílem je solidarita s palestinskými vězni, kteří podle slov jednoho z aktivistů Madž Kiela pomohli Arabům – Palestincům v Izraeli. Palestinský teroristům ve věznicích byly odebrány arabské knihy a bylo jim znemožněno studovat. Dále jsou vězni trestáni samotkou a jinými nehumánními tresty, zdůraznil aktivista a prohlásil, že to je v rozporu s demokracií. Pokračoval tím, že mají zájem upozornit veřejnost na situaci a současně podpořit vězně úpící pod izraelským jhem.

Na večer byla na místě ohlášená demonstrace, z níž přinášíme fotografii Mariany Borecké.

propalestinští demonstranti v Haifě

propalestinští demonstranti v Haifě (kliknutím se obrázek zvětší)

Na demonstraci, která proběhla v klidu a bez policejní asistence na bulváru Ben Gurion pod osvětlenými bahajskými zahradami, se mávalo vlajkami palestinské autonomie a zněla hesla. Demonstrace se účastnilo kolem 150 lidí.

V souvislosti s ohlášenou výměnou Gilada Šalita za stovky teroristů je tato demonstrace možná trochu neaktuální.

Budou-li tyto aktivity pokračovat, je možné předpokládat, že se jedná o pokus o destabilizaci izraelské společnosti který již v tichosti probíhá.

Závěrem snad lze říct, že když dva stavějí stany, není to vždy totéž. Svátek stanů Sukot je svátkem míru a stan, který si postavili arabští, propalestinští aktivisté na bulváru Ben Gurion symbolizuje pravý opak.

2 reakce na Vlajky Palestinské samosprávy v centru Haify

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv