… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Zešílela ČT24? 5.00/5 (100.00%) 2 ohodnocení

ČT24 © Česká televize

ČT24 © Česká televize

Motto: „Umíme se orientovat. Jsme jediná zpravodajská televize s největší sítí redaktorů u nás i v zahraničí. My jsme události.“

Nenapravitelný. To je slovo, které by mne asi vystihovalo nejlépe. Nikoli snad proto, ze by bylo něco špatného na zdlouhavé přípravě „exotických” čajů a káv. Snad i puštění televize coby kulisy při přípravě není zločinem. Jenže já jsem přepnul na kanál (jak trefný termín) ČT24. Když už, tak pořádně, řekl jsem si. Podívám se na tolikrát opěvované headlines. Nejen že kanál nezklamal – kanál se překonal. Ano, vím, zní to neuvěřitelně, ale kanál se opravdu překonal. V parafrázi slavného Einsteinova výroku si dovolím prohlásit, že jen „dvě věci jsou nekonečné; lidská blbost a břídilství ČT24 – ačkoli tou lidskou blbostí si nejsem jist“.

Jelikož mi poklesla čelist natolik, že jsem si kolenem narazil bradu, nechám bez zbytečných pohybů čelistí na laskavého čtenáře obeznámeného se skutečným stavem věcí působit dva snímky pořízené v rozmezí 4 minut na témže kanálu. Jako perličku přidám tolik, že při čtených zprávách je v reportáži (podobně jako v teletextu) vše uváděno dle reality.
Vzhůru tedy na kreslené vtipy, které by mohly konkurovat i pánům Renčínovi, Jiránkovi, Kujalovi, BaPe i Winter-Nepraktovi.

Obrázek první: headlines kanálu ČT24. Nejde o retuš ani jinou manipulaci. Kliknutím se zobrazí v novém okně v původní velikosti.

headlines ČT24

neschopnost nebo úmysl?

 

 

 

 

 

 

Obrázek druhý: teletext téhož kanálu. Ani zde nejde o žádnou úpravu. Kliknutím se zobrazí v novém okně v původní velikosti.

teletext téhož kanálu

teletext téhož kanálu

 

 

 

 

 

 

Pobavilo vás to? Mě tedy ne.

-dw-

 

7 reakcí na Zešílela ČT24?

 • Eva napsal:

  Já se už, co se týče našich médií, nedivím ničemu. Z novinařiny se stala žumpa, Českou televizi a Český rozhlas bohužel nevyjímaje. Netvrdím, že všichni novináři jsou idioti (nebo zkrátka takto píší záměrně), ale ti kvalifikovaní to nevytrhnou. Ministr propagandy jisté velké říše, která měla zastínit i Starý Řím a trvat tisíc let, by měl radost…. 🙁

 • boh napsal:

  Díky autorovi. Také jsem si zprávy všimla a také mne zdvihla ze židle.
  Blízká příbuzná žije v jihoizraelském městě Beer Sheva. O tom, co se tam kdy děje, mám tedy zpravidla zprávy dřív než naše sdělovací prostředky.
  Hanba českým médiím, která překrucují skutečnost !!!

  • marcela napsal:

   2. obrázek je „relativně“ v pořádku..
   Průser spočívá v tom, že jeden a tentýž kanál je schopen podat v rozmezí 4 minut naprosto a diametrálně odlišnou informaci o téže události..

   .. je to úmysl nebo „JENOM“ lidská blbost??

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv