… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Recep Tayyip Erdogan

Recep Tayyip Erdoğan

Předseda turecké vlády Recep Tayyip Erdoğan varoval syrského prezidenta Bašára Assada (Bashar Assad), že jeho dny jako vůdce Sýrie jsou sečtené.

„U moci se s tanky a děly můžete udržet jen do určitého bodu. Přijde den, kdy také odejdete,“ prohlásil Erdoğan.

„Někdo se ukáže a řekne ‚Budu bojovat a zemřu.‘ Proti komu budete bojovat? Budete bojovat proti vašim muslimským bratřím, kterým vládnete ve vaší zemi?,“ uvedl Erdoğan.

Erdoğan zdá se reagoval na Assadův rozhovor pro britské Sunday Times, v němž slíbil „bojovat a zemřít pro Sýrii“, pokud by čelil zahraniční intervenci. „To je jasné a absolutní,“ dodal syrský vládce.

Turecko, které donedávna bylo spojencem Sýrie, je stále otevřenějším kritikem Assadova režimu za situace, kdy počet obětí násilného potlačování protivládních protestů, které vypukly v polovině března, již převýšil 3.500.

Ankara minulý týden oznámila zastavení společného průzkumu ložisek ropy a pohrozila přerušením vývozu elektřiny do Sýrie.

Také Liga arabských států v neděli zvýšila tlak na Sýrii, když odmítla návrhy Damašku na změny ve svém plánu na vyslání 500členné delegace pozorovatelů, kteří by monitorovali násilnosti v Sýrii.

Assad Ligu obvinil z vytváření záminky pro západní vojenskou intervenci, která by podle jeho slov vyvolala „zemětřesení“ na celém Blízkém východě.

Turecký prezident Abdulláh Gül prohlásil, že ve středomořském regionu „není místo pro autoritativní režimy.“

„Jsem silně přesvědčen, že na pobřeží Středomoří už nikdy nebude místo pro autoritativní režimy – systémy vlády jedné strany, které nejsou (nikomu) odpovědné nebo transparentní,“ sdělil britským novinám Sunday Telegraph. „Jako ten, kdo studoval ve Spojeném království, žil ve Spojeném království a má tento pohled na svět, to prezident Assad musí chápat.“

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Erdogan to Assad: ‚Your Days Are Numbered‘.

2 reakce na Erdoğan Assadovi: „Tvé dny jsou sečtené“

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv