… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Generální tajemník OSN zcela otočil: „Palestina“ by neměla usilovat o členství v OSN 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Pan Ki-mun

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun (Ban Ki-moon) dnes provedl překvapivý obrat a prohlásil, že Palestinská správa by neměla pokračovat ve svém plánu stát se členským státem Organizace spojených národů. Nyní, když byla „Palestina“ přijata do UNESCO, mělo by se vedení autonomie s tímto úspěchem spokojit. Nic jiného „nebude prospěšné pro Palestinu a nebude prospěšné pro nikoho,“ uvedl Ki-mun.

Generální tajemník, který hovořil před setkání skupiny průmyslových států G-20 v Paříži, důvod změny svého názoru odůvodnil finančnímu následky přijetí „Palestiny“ do UNESCO.

Reakce USA, Kanady a Izraele na přijetí „Palestiny“ do UNESCO

USA a Kanada v reakci na rozhodnutí zastavily své financování organizace, čímž došlo k propadu v jejím operačním rozpočtu o takřka 30 %. Žádná jiná země se nenabídla výpadek nahradit – a generálnímu tajemníkovi tak bylo nepříjemným způsobem připomenuto, jak důležité pro mezinárodní organizaci jsou Spojené státy americké. USA měly tento měsíc do rozpočtu UNESCO poslat 64 milionů dolarů, ale peníze nepřijdou, protože vládě ve Washingtonu to zakazuje zákon.

Kanada sice neoznámila přerušení financování zcela, ale deklarovala, že svůj příspěvek dobrovolně nenavýší, jak původně zamýšlela.

Také předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) dnes oznámil, že Izrael zastavuje placení příspěvků pro UNESCO, čímž organizace přijde o další 2 miliony dolarů ročně.

Palestinské sobectví a jeho podporování ohrožují miliony lidí

Pan Ki-mun uvedl, že jakékoliv další úsilí Palestinské správy o zakotvení v organizacích OSN jako nástroje k mezinárodnímu uznání státu, který chce zřídit v Judeji, Samaří, Gaze a většině Jeruzaléma, „by mělo dopad na života milionů lidí, kteří dále nebudou dostávat finance na své potřeby a budou trpět kvůli akcím Palestinců.“

Mluvčí Palestinské správy před několika dny ocenil UNESCO za přijetí „Palestiny“ do organizace a uvedl, že palestinská autonomie má v úmyslu vstoupit do dalších 16 organizací systému OSN – například do Světové zdravotnické organizace, Světové obchodní organizace nebo Mezinárodní telekomunikační unie. Pokud by se to Palestinské správě podařilo – a to je velmi pravděpodobné, protože autonomie má zajištěné prakticky všechny hlasy zemí Třetího světa a rozvojových zemí, které mají v OSN většinu – pak by USA zastavily financování i těchto dalších organizací.

Reakce na prohlášení Pan Ki-muna

Izrael na prohlášení generálního tajemníka OSN dosud oficiálně nereagoval, ale izraelští pozorovatelé uvádějí, že byli změnu jeho postoje překvapeni.

„Je to člověk, který dosud povzbuzoval Palestince ve všech jejich nejdivočejších politických plánech, a nyní protože jeho organizace přijde o nějaké peníze, odhodil všechny své vznešeně znějící zásady, které zastával, když mohl utrácet americké peníze podle svého,“ prohlásil jeden z izraelských pozorovatelů. „Není ani tak překvapující, že to řekl, protože má důvod se o organizaci bát, ale tak rychle? Nemohl požádat ostatní dárce, aby vykryli americký výpadek?“

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Ban Reversal: Tells PA Not to Seek UN Membership.

Jedna reakce na Generální tajemník OSN zcela otočil: „Palestina“ by neměla usilovat o členství v OSN

  • Jacob napsal:

    Že by si osn uvědomila,že ti palestinci žádná výhra nebude?? Asi ne.Mi se vždycky vybaví poznámka průvodce na dovolené.A tam ten kopec se jmenuje Saulova hora nebo taky Hora nedobré rady jelikož tam sídlí OSN pro Blízský východ a nikdy nic dobrého odtamtud nepřišlo.Takže k osn asi tak.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv