… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Radio All for PeaceIzraelská policie zastavila vysílání nelegální rozhlasové stanice All for Peace (Vše pro mír), která vysílala v hebrejštině z Ramalláhu. Krajně levicovou stanici provozuje palestinskoarabská organizace Biladi, pojmenovaná podle názvu hymny OOP, spolu s  centrem Givat Haviva.

Spoluředitel stanice, bývalý poslanec krajně levicové izraelské strany Merec (Meretz) Mossi Raz, byl ve čtvrtek vyslechnut policií a krátce poté stanice zastavila své vysílání na velmi krátkých vlnách (nesprávně také označováno jako rozsah „FM“). Web stanice je stále v provozu a lze přes něj vysílání poslouchat.

Podle webu stanice byl Raz přinucen zatelefonovat a přikázat technikům stanice zastavit vysílání: „Policie dala Razovi jasně najevo, že pokud nevyhoví její žádosti a nezatelefonuje, bude předveden přes soudce a uvězněn a policie poté provede prohlídku kanceláří rozhlasové stanice. Mossi Raz požadavky policejních vyšetřovatelů splnil.“

Radio AllforPeace was forced to halt of all air broadcasts – prohlášení na webu rozhlasové stanice (anglicky)

Radost nad uzavřením stanice v prohlášení vyjádřil poslanec Likudu Danny Danon. Uvedl, že vyšetřování vyvolala jeho dva měsíce stará žádost ministerstvu komunikací a nejvyššímu státnímu zástupci.

„Obsah vysílání stanice byl nepřijatelný a to, že vysílala nelegálně, umožnilo izraelské policii ji uzavřít,“ uvedl.

Novinář Jonathan Dahod-HaLevy informoval, že v loňském roce pravidelný moderátor stanice vyjadřoval lítost nad tím, že skončila „intifáda“, tedy arabská teroristická válka proti Izraeli.

Dahoh-HaLevy dodal, že Mírové centrum Givat Haviva je podporováno radikálně levicovým Fondem nového Izraele (New Israel Fund), který podporuje antisionistické nevládní organizace.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv