… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Bamba od společnosti Osem

Izraelské košer produkty jsou oblíbené u více než šesti milionů Američanů, bez ohledu na jejich náboženské vyznání. Bulletin Kosher Today informuje, že přibližně jeden milion Američanů dodržuje zákony o kašrutu během celého roku.

Izzet Ozdogan, generální ředitel americké filiálky firmy Osem, informoval čtrnáctideník, že Američané si oblíbili produkty izraelských firem a jejich značky – například Osem, Sugat, Elite, Telma, Wisotzky a Pereg.

Košer jídlo si našlo cestu do kulinářských škol Macy’s New York’s De Gustibus, které mají filiálky v celé zemi. V těchto kulinářských kurzech se klienti učí od vyhlášených mistrů kuchařů připravovat gurmé pokrmy a podávat k nim vybraná košer vína.

Salvatore Rizzo, který vede kulinářskou školu informoval Kosher Today, že v jeho škole jsou přijímani pouze šéfové, kteří připravují pokrmy v certifikovaných košer kuchyních. „Kuchyně (v kurzu) je také vykošerovaná a máme zde mašgiacha (rituálního dozorce) který je přítomen během celého kurzu a používáme k prezentaci výlučně plastikové anebo papírové nádobí.“ Kurzu který se koná jednou za půl roku se zúčastnilo více než 80 zájemců, kteří za kurs zaplatili 95$.

Zájmu o košer jídlo se nevyhnulo ani jiným zemím, které hledají atrakce, aby přilákali nové turisty.

Nedávný turistický seminář „Shalom Buenos Aires“ učil pracovníci turistického průmyslu, jak vzbudit zájem o Argentinu i u klientely, pro kterou je kašrut důležitý. Město vydalo také brožuru, ve které návštěvník najde mapky s umístěním synagog, košer restaurací a hotelů, které poskytují služby těmto turistům.

Pro ty, kteří mají zájem o Buenos Aires, je možná podstatná informace, že v tomto městě je jediná restaurace McDonald, kde je nejvyšší úroveň kašrutu – glatt.

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israeli Foods Invade America.

3 reakce na Izraelské potraviny dobývají Ameriku

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv