… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Avigdor Lieberman

Izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman včera prohlásil, že Izrael rád zruší blokádu Hamasem ovládané Gazy – pokud tam Francie vyšel k udržování pořádku Cizineckou legii.

Lieberman, který je znám svým přímým a pestrým způsobem vyjadřování, reagoval na nedávnou kritiku Izraele ze strany francouzské vlády. Uvedl, že myšlenku nadhodil během červnového jednání se svým francouzským protějškem Alainem Juppem.

„Nemám problém s tím, aby se blokáda zrušila zítra, pokud bude existovat síla, která bude kontrolovat vše, co přijde do Gazy a (bránit) teroristické aktivitě,“ řekl včera ministr zahraničí poslancům.

„Namísto toho, abyste to dělal osobně, můžete vyslat francouzskou Cizineckou legii!“ prohlásil na adresu francouzských představitelů.

Francouzské ministerstvo zahraničí podle AFP předchozí Liebermanovo sdělení Alainu Juppemu potvrdilo.

„Neposílejte dívky s olivovými ratolestmi,“ dodal včera Lieberman v narážce na loď francouzských aktivistů, která se snažila prorazit izraelskou blokádu teroristy ovládané Gazy.

Zpráva vyšetřovací tzv. Palmerovy komise OSN ohledně incidentu s lodí Mavi Marmara z roku 2010 došla k závěru, že izraelská blokáda Gazy je „legální a přiměřená“, protože odřezává teroristy Hamasu od zbraní.

Izraelští představitelé poznamenávají, že přechod Kerem Šalom (Kerem Shalom) do Gazy nikdy nepracuje na svůj plný výkon, přestože je vyhovováno všem žádostem o dopravu pomoci do Gazy.

Francouzská a obecně západní kritika izraelského zbrojního embarga – vycházející z předpokladu, že v Gaze je ‚humanitární krize‘ – je nedůvodná, uvádějí izraelští představitelé. Rychle rostoucí gazanské obchodní domy a kvetoucí hotely toto popírají. Humanitárním problémem Gazy je obrovský rozdíl mezi bohatými a chudými, kdy bohatí chudé a jejich potřeby ignorují.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku FM to France: Send the Foreign Legion to Gaza.

3 reakce na Izraelský ministr zahraničí vyzývá Francii: Vyšlete do Gazy Cizineckou legii

 • gugi napsal:

  La Légion étrangère? Pourquoi-pas? 🙂
  Vous ne nous connaissez pas encore et notre amour du travail bien fait – par exemple en „Tempête du désert“ ou en Afghanistan. C’est ce qu’exprime notre devise:“Legio Patria Nostra“ = la „Légion Notre Patrie“. Alors, mes légionnaires! Gaza – c´est notre nouvelle patrie?
  😀
  Liebermann! C’est une tête!:-D

 • Fanuel napsal:

  Egalité …. la liberté … la fraternité …..:)) 1848 …….. 2011 …… piétinant toutes les normes humanitaires ….. droit international de la France, en Angleterre, Etats-Unis Lybii … Quel avenir? Le printemps est pas, mais le froid, le Kremlin „.. comme en Janvier:))

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv