… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

motorkáři a charedim u Západní zdi

motorkáři a charedim u Západní zdi

Delegace 71 jezdců na motocyklech Harley Davidson z Texasu navštívila v neděli odpoledne Kotel (Západní zeď) v Jeruzalémě. Potetované poutníky přivezla do Izraele křesťanská skupina M25:Mission of Hope z texaského Amarilla ve spolupráci s izraelským ministerstvem turismu a cestovní kanceláří Coral Tours.

Skupina, jejímiž členy jsou američtí vojenští veteráni, se u Západní zdi pomodlila za bezpečnost židovského národa a Izraele a držela minutu ticha za padlé vojáky Izraele a USA.

Výkonný ředitel misie Paul Klassen naznačil, že návštěvníci pociťují zvláštní spojení s izraelskými veterány. „Je mnoho amerických veteránů, kteří jsou křesťany a cítí velkou spřízněnost s Izraelem a jeho veterány. Tato motocyklová mise je naším způsobem, jak ukázat uznání našim kolegům veteránům,“ řekl.

Skupina minulý týden po příletu na Ben Gurinovo mezinárodní letiště podarovala izraelského komisaře pro turismus Chajma Gutina (Haim Gutin) podepsanou koženou vestou.

Motocyklisté, kteří jsou na 10denní návštěvě Izraele, cestují většinou s policejním doprovodem. V neděli se skupina při cestě z Tel Avivu do Jeruzaléma zastavila v Muzeu obrněných sil v Latrunu, místu významných bitev Války o nezávislost v roce 1948. „Izraelské obranné síly si vedou dobře při strážení svobody této země, takže můžeme přijet a navštívit ji,“ prohlásil pastor Gary Burd, národní ředitel a vůdce skupiny.

Motocykly byly do Izraele zaslány minulý měsíc a domů do USA se vrátí zase po konci cesty. Kromě strojů bylo podle Burda do Izraele přivezena a místním nevládním organizacím rozdělena lékařská pomoc v hodnotě 600.000 dolarů.

Skupina dosud navštívila Bejt Šean (Beit She’an), Megiddo, Tel Aviv, Jeruzalém, Aškelon (Ashkelon), Ceasareu, Ašdod (Ashdod), Golanské výšiny a Kineret (Galilejské jezero) a cestu zakončí návštěvou Beer Ševy (Be’er Sheva) a Negevu.

U Západní zdi se ke svým „bratřím“ přidali zástupci zhruba 800členné komunity izraelských majitelů strojů Harley Davidson.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Texan Harley Davidson Bikers at Western Wall.

Jedna reakce na Motorkáři Harley Davidson u Západní zdi v Jeruzalémě

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv