… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

protest v Egyptě

Egyptské Muslimské bratrstvo, které podle odborníků vyhraje zítřejší parlamentní volby v Egyptě, uspořádalo v pátek v Káhiře demonstraci pod heslem „zabijte Židy.“

Tisíce stoupenců islamistického hnutí se pátečního zúčastnilo předvolebního shromáždění v mešitě, při němž slibovalo „jednoho dne zabít všechny Židy“ a vést válku proti „judaizaci“ Jeruzaléma.

Demonstrace se konala v den výročí rozhodnutí OSN z roku 1947 o rozdělení Palestiny, v jehož důsledku vznikl Stát Izrael a následoval útok arabských států s cílem jej zničit.

Muslimské bratrstvo, jako jehož odnož vzniklo palestinskoarabské teroristické Hnutí islámského odporu (Hamas), vyvolalo hněv představitelů stojících v opozici proti dočasné vojenské vládě, kteří se distancovali do protestů na náměstí Svobody (Tahrír), které mi minulý týden vedly ke smrtícím střetům mezi vojáky a demonstranty.

Muslimské bratrstvo směřující k vítězství se prezentuje jako strana podporující nenásilí, práva žen, ale také nenávidějící Židy a Izrael.

Přestože Muslimské bratrstvo je široce nenáviděno liberály, jeho image obránce Egypťanů z něj pravděpodobně tento týden ve volbách učiní v Egyptě dominantní politickou sílu.

„Muslimské bratrstvo se skutečně nalepilo na tuto revoluci. Udělali vše, co je možné, aby monopolizovali a zmocnili se této revoluce,“ citovaly noviny Pittsburgh Tribune člena Demokratické fronty Vaíla Navara (Wael Nawara).

„Muslimské bratrstvo je velmi oportunistické. Nestarají se o egyptskou krev… Starají se jen o to, jak se chopit moci,“ uvedl politický aktivista Azza Kamal.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Muslim Brotherhood Holds ‘Kill the Jews’ Rally on Election Eve.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv