… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

jaderný ÍránVysoce postavený raketový odborník íránských Revolučních gard zahynul v sobotu při výbuchu na jihozápadě Teheránu. Írán nicméně popírá, že by se jednalo o sabotáž a že by k explozi došlo na raketové základně.

Vládou kontrolovaná íránská média přiznala, že výbuch zabil 17 lidí a jedním z nich byl brigádní generál Hassan Moghadam, velitel programu vývoje raket Revolučních gard, výzkumník Teheránské univerzity a velitel jednotky „samostatného džihádu.“

Írán trvá na tom, že výbuch nastal v důsledku nešťastné náhody a v muničním skladu, nicméně důkazy svědčí o něčem jiném. Několik zdrojů potvrdilo, že na základně sídlí Pátá raketová brigáda, odpovědná za balistické rakety středního doletu Šahab-3.

Web DebkaFile, navázaný na bývalé izraelské zpravodajce včera oznámil, že došlo ke dvěma výbuchům na dvou samostatných základnách, nikoliv jen k jednomu na jedné. Podle Debky bylo obětí ve skutečnosti 32 a na záchranných operacích se podílelo 45 sanitek a vrtulník. Jedna ze základen je natolik utajovaná, že nebyl povolen ani vstup všech záchranných vozidel.

Na tom, že došlo k výbuchu na raketové základně trvají také opoziční Lidoví mudžahedíni (Mudžahedín-e Chal, Mujahedin-e Khal). Richard Silverstein na webu Eurasia Review tvrdí, že za výbuchy stojí právě Lidoví mudžahedíni a také zahraniční izraelská zpravodajská služba Mossad.

3 reakce na Při „náhodném“ výbuchu zahynul vysoce postavený íránský raketový odborník (+ video)

  • gugi napsal:

    Peršanům je třeba vyrazit z rukou jejich nukleární hračku tím spíše, že si s ní ještě vůbec nedokážou hrát. Seberte tomu fakanovi jeho hračku a to rychle…. Anebo ne: jeho letící hlavička nás ujistí, že už si dohrál… 😛

  • Talmid napsal:

    bylo obětí ve skutečnosti 32 a na záchranných operacích se podílelo 45 sanitek a vrtulník. Jedna ze základen je natolik utajovaná, že nebyl povolen ani vstup všech záchranných vozidel.

    Dále strážný Salim měl k snídani dva středně propečené preclíky a zapoměl si vyčistit zuby.

    A na to stačili novináři. Když vysloužilý zpravodajec na odpočinku zvládne tohle, co pak Mossad? 😀

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv