… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Noam Federman

Noam Federman

Skupina Arabů pronikla v noci z úterý na středu na Federmanovu farmu v Hebronu (חברון) a ukradla stádo koz. Krádež Federmanovi zjistili okolo půlnoci a informovali bezpečnostní úřad v Kirjat Arba (קריית ארבע).

Bezpečnostní příslušníci a místní obyvatelé, stejně jako Izraelské obranné síly, začali po zlodějích pátrat. Vojenští stopaři údajně sledovali stopy až do arabské čtvrti Hebronu, ale ukradená zvířata se jim najít nepodařilo.

Arabské gangy, okrádající židovské farmáře v Judeji, jsou rozšířeným jevem. Často také vedou ke násilným konfrontacím. Farmáři si stěžují na nedostatečnou policejní ochranu.

Krádež zřejmě souvisí s nadcházejícím muslimských svátkem Íd al-adhá (عيد الأضحى), při němž jsou na připomínku na Abrahámovy (Ibrahímovy) oběti obětována různá zvířata, nejčastěji ovce nebo kozy.

Abychom se o krádeži dozvěděli více, oslovili jsme přímo Noama Federmana (נועם פדרמן), který je jedním předáků židovské komunity v Hebronu.

Dozvěděli jsme se, že jste se Vy a Vaše rodina byli okradeni – k čemu došlo?

Včera večer v 22.30 jsem sel zkontrolovat zda je v moji farmě  vše v pořádku a že zvířata jsou tam kde mají být. (Chováme koně, kozy a slepice). Viděl jsem, že kozy nejsou na místě, hledal jsem je i v ohradě abych zjistil, jestli neutekly z chléva. Ale rychle jsem rozeznal, že Arabové vnikli do chlévů a ukradli březí kozy.

Pomohla Vám nějak izraelská policie a armáda?

Vojáci se mi snažili pomoci a policie dělala všechno pro to, aby tuto jejich pomoc zmařila a posílala je pryč. Ovšem armáda poslala hlídky a stopaře, aby zjistili, zda kozy nejsou v okolních arabských čtvrtích (Hebronu) a vesnicích.

Cítíte se v Hebronu bezpečně? Pokud ne, co by měla vláda pro zvýšení bezpečnosti židovských obyvatel městě udělat?

Nebojím se Arabů, mám obavy z izraelské levice a z policie, která nás neustále pronásleduje, zatýká pod různými záminkami a je vykonavatelem nařízení o bourání našich domů.

Jaký je Váš názor na představy některých, zejména levicových, politiků, že by Hebron a okolí měly být zcela předány pod správu Palestinské autonomie? Jaký by to mělo dopad na židovské obyvatele měst Hebron a Kirjat Arba?

To je nepředstavitelné, že bychom mohli žít pod arabskou vládou. Pokud by k něčemu takovému došlo, pak jsou pouze dvě možnosti,  buď bychom vyhlásili nezávislost a založili samostatnou entitu a druhá možnost je, že by nás Arabové povraždili.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se v Hebronu dožijete v míru a klidu 120 let.

Jedna reakce na Skupina Arabů kradla na Federmanově farmě v Hebronu

  • gugi napsal:

    Celkem to interview akceptuji, ale lehce mi v tom něco zaskřípalo:
    >>> Cítíte se v Hebronu bezpečně? …. NEBOJÍM SE ARABŮ …. <<>>Jaký je Váš názor ? …. jsou pouze dvě možnosti, buď bychom vyhlásili nezávislost a založili samostatnou entitu a druhá možnost je, že by NÁS ARABOVÉ POVRAŽDILI….<<<

    Názor inkriminovaného zvířectva už patrně zpravodajsky nezjistíme, neboť s velkou pravděpodobností už asi padlo za oběť rituálu modloslužebnického kultu svědků Ibrahímových … 🙁

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv