… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

rabi Šmuel Elijahu

Izrael zahájil trestní vyšetřování vrchního rabína Safedu (Cfat) rabiho Šmuela Elijaha (Shmuel Eliyahu) kvůli podezření z rasismu proti Arabům.

Nejvyšší státní zástupce Jehuda Weinstein (Yehuda Weinstein) uvedl, že vyšetřování se nebude týkat prohlášení, která rabín učinil v rámci rozhodnutí, založených na židovském právu, jako bylo například rozhodnutí rabiho Elijaha a dalších 50 rabínů, že Žid nemá prodávat nebo pronajímat domy Nežidům.

Weinstein akceptoval doporučení vyšetřovatele Mošeho Ladora (Moshe Lador), který podezřívá z rasismu Elijahova prohlášení v médiích. Otcem Šmuela Elijaha byl zesnulý bývalý vrchní aškenázský rabín Izraele, rabi Mordechaj Elijahu (Mordechai Eliyahu).

Mezi prohlášeními, kterých se vyšetřování týká jsou výroky „Arabská kultura je velmi krutá“ a „Když lidé mluví o Arabech, hovoří v šifrách, které normalizují násilí a mění jej v ideologii.“

Rabi Elijahu také prohlásil, že příklady „ideologie“ jsou krádeže vybavení z židovských farem a vydírání farmářů k placení výpalného za ochranu před zloději.

„Jakmile uděláte pro Araby místo mezi Židy, bude trvat pět minut, než začnou dělat, co se jim zachce,“ byl také citován.

Výroky rabiho Elijaha reagovaly na stížnosti, že se Arabové v Safedu – vedle Jeruzaléma, Hebronu a Tiberias jednoho ze čtyř tradičních svatých židovských měst – stěhují do židovských čtvrtí a obtěžují Židy.

Rabi Elijahu také řekl: „Židé nesmějí před Araby prchat. Musí přimět prchat je“ a „Přesouvání Arabů do židovských čtvrtí je strategické jednání.“

Izraelská vláda v roce 2006 obvinila rabiho Elijaha z rasistických protiarabských výroků. Rabín tehdy uvedl, že se výroky, uvedenými v obvinění, neztotožňuje.

 sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Criminal Probe against Rabbi Eliyahu for ’Racism’.

Jedna reakce na Trestní vyšetřování rabiho Elijaha kvůli „rasismu“

  • Fanuel napsal:

    Svoboda slova…názoru….??? Trestným činem??? Verbálně si můžu říkat co chci a nikdo na světě tomu nemůže zabránit (nikoho nanabádá k následování jen vyřkl názor). Co řekl vlastně rabi ,,Elijah“.. trestného z pohledu mezinárodního práva?? ,,NIC“ A ZNOVA ,,NIC“ jen z pohledu levicové soudní lůzy v Izraeleli se to jeví jako trestní čin…. za A) Arabská kultura je prostě jen ideologii islámského genocidního ,,práva šária“…za B) arabové vydírají Stát Izrael již několik stovek let…..dnes ve vlastním státě několik desítek let….za C) výrok o tom prchání…no tak to je přece jasný…….ze strategického hlediska, buď vyženou arabové Izrael a nebo Izrael ubrání svoji svobodu..demokracii…před levicovou arabskou i Izraelskou ,,lůzou“.
    Stanek Frantisek Fanuel

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv