… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

růžová stužka - symbol boje proti rakovině prsu

růžová stužka – symbol boje proti rakovině prsu

Evelyn Lauder, autorka růžové stužky, která je mezinárodním symbolem boje proti rakovině prsu zemřela ve věku 75 let. Byla viceprezidentkou kosmetického impéria založeného její tchyní Estée Lauder.

Evelyn Lauder věděla, nakolik je důležitá symbolika barev, a proto zvolila pro kampaň růžovou. Zpočátku také kampaň, jejíž symbolem růžová stužka byla, spolu s manželem převážně financovala. Stužku navrhla podle informace Associated Press spolu s šéfredaktorkou časopisu Self Magazine Alexandrou Penney,

Malé růžové mašličky, rozdávané ženám v obchodních domech u kosmetických stánků, měly za cíl připomenout ženám, aby se nechaly každoročně preventivně vyšetřit, zda u nich nepropukla rakovina prsu. Tato iniciativa vedla k založení fondu pro výzkum rakoviny prsu a rodina Lauder na ni přispěla částkou 50 miliónů dolarů.

Peníze, které kampaň vynesla, umožnily v roce 2009 založit v New Yorku Výzkumné centrum pro boj s rakovinou prsu pojmenované podle donátorky.

Evelyn Lauder se narodila ve Vídni roku 1936. Její rodiče opustili Rakousko a zachránili se tak před nacistickým peklem, které v okupované Evropě vypuklo. V USA se na střední škole seznámila se svým budoucím manželem Leonardem, starším synem legendární Estée Lauder. V roce 1959 uzavřeli sňatek a vychovali dva syny, Williamaa a Garryho, kteří oba pracují ve vedení rodinné firmy.

Evelyn Lauder je autorkou knihy “In Great Taste: Fresh, Simple Recipes for Eating and Living Well“ (S dobrým vkusem, svěží, lehké recepty pro dobrý život).

Zemřela v sobotu v New Yorku po dlouhém boji s rakovinou vaječníků, která u ní propukla v roce 2007.

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Evelyn Lauder, Pink Ribbon Creator, Dead at 75.

6 reakcí na Ve věku 75 let zemřela Evelyn Lauder – autorka růžové stužky, symbolu boje proti rakovině prsu

 • pav.ryde napsal:

  Souhlasím s vámi pane,nejspíš je to pseudonym gugi.Více takových to obětavých lidiček, svět by se obrátil o 360 stupnů,k lepší vizi a soužití mezi všemi národy,rasy i náboženství.TAKOVÉ LIDI JE ZAPOTŘEBÍ CTÍT A DÁT JIM PROSTOR,K VYTVÁŘENÍ A POSUNOVÁNÍ HRANIC VŠEDNOSTI,NEOCHOTY,NEZÁJMU A HLAVNĚ POCHOPENÍ A POTŘEBY SEBE I NAŠICH BLIŽNÍCH-VŽDIT ŽIVOT JE TO NEJCENĚJŠÍ CO MÁME TAK SI TOHO VAŽME!!!A NÉ FŮRT JENOM JÁ JÁ JÁ,JAK VEPŘ U KORITA,HLAVNĚ,ŽE SE NAJIM V PRVNÍ ŘADĚ JÁ,OSTATNÍ AT TŘEBA UMŘOU A POJDOU-TAKOVÉ LIDI OD SRDCE NESNÁŠÍM,shalom.

 • Vader napsal:

  Je to pro svět ztráta, to nepochybně. Ale takový je život – obvykle končívá smrtí. Paní Lauder však svůj čas zde nepromarnila. Patří jí úcta.
  Kolegu pav.ryde bych (prost jakéhokoliv nevhodného rýpaní) jen malinko poopravil. Pokud by se svět obrátil jen o polovinu, řekněme o 180°, bylo by to postačující.

 • pav.ryde napsal:

  Něchtěl jsem sice na to odpovídat,ale nedá mi to?1. je to můj vlastní názor,to znamená,že je to moje věc.2.nevím,proč se mi k tomu vyjadřujete, nejsme v diskuzní debatě, samozdřejmě vaše věc.3.postačující,pro vás,já vám to neberu a nekomentuji,ale ted,už budu,i kdyby to bylo o čtvrtku, vaše věc.4.rýpání,jste to špatně pochopil,si to přečtěte důkladně a pozorně,pokud-li chcete,ale máte svoji pravdu,a tu já respektuji.5.poopravil,jaký máte k tomu důvod,samozdřejmě to přijímám,nikdo se vás o to neprosil,je to váš názor,vyvracet vám to nehodlám,proč-nemám k tomu jediný důvod,i kdyby jste psal cokoliv,vaše svobodné rozhodnutí.a pokud to redakci vadí,tak to měla smazat,shalom pane,ale nic proti tomu,jsou to vaše slova.Takovým to řečím se už zabývat nehodlám.trochu malinko,to není na místě,ale jak říkám,vaše věc.přeji hezký večer vítá vás kačer?

  —–

  Admin WARN. První varování.
  doporučení 1. - číst pečlivě po sobě
  doporučení 2. - číst pečlivě to, nač odpovídáte
  doporučení 3. - čeština a geometrie

 • pav.ryde napsal:

  Koukám,že vy jste to též pochopili,nějakým prazvláštním zbůsobem,bratři v administrativě,a nebo vyšší zájmy?to je ta úcta ke svým,vidte.VAROVÁNÍ,děkuji nemusíte.4.přeji zrušit účet.5.tyto stránky,již a věřte,že mi to od srdce mrzí,už do své smrti nenavštívím,SHALOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Scooolie napsal:

   Proč tolik vykřičníků a silných slov? Vader jen naznačil (a schválně do závorky připsal, že nechce rýpat, jen mírně podotknout), že otočka o 360° jaksi vede to téhož bodu neb se jedná o otočku kolem dokola. Naproti tomu otočka do směru opačného je vyjádřena 180°. Nevidím v jeho poznámce nic zlého – a ani v jeho 3 doporučeních.
   Méně se rozčilovat, více číst texty jiných s přesvědčením, že to nemyslí zle 🙂

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv