… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

ministr průmyslu a obchodu  a prezident bahrajnské Hospodářské komory Abdullah Fakhro (foto: Martin Dvořák, MZV)

Cesta prvního místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga do Kataru a Bahrajnu, která právě probíhá, byla dobrou příležitostí i pro české exportéry.

Ministra doprovází dvanáctičlenná podnikatelská delegace, která absolvovala v každé z navštívených zemí podnikatelské fórum. Akce při příležitosti ministrovy cesty připravily obchodní komory České republiky, Kataru a Bahrajnu ve spolupráci s českými ambasádami v Kuvajtu a v Saudské Arábii.

Podnikatelská fóra v Doha i v Manamě zahájil náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub, jehož partnery byli vedoucí představitelé obou hostitelských obchodních komor. Po krátké prezentaci zajímavých obchodních příležitostí v Kataru a Bahrajnu se představily české firmy. Poté následovala bilaterální jednání s jednotlivými domácími firmami. Přibližně třicet firem přišlo na podnikatelská fóra hledat své budoucí obchodní partnery. Největší zájem byl o firmy stavební, ale i o nabízenou spolupráci v oblasti zdravotnictví nebo progresivních informačních a prezentačních technologií. V závěru obou akcí všichni zúčastnění vyjadřovali velkou spokojenost s touto zatím ojedinělou možností přímých jednání s potenciálními obchodními partnery ze vzdálených zemí.

Na konci návštěvy ministra Schwarzenberga se pak ještě uskutečnilo setkání s bahrajnským ministrem energetiky Ali Mirzou, na němž náměstek Dub představil zástupce české firmy, produkující fotovoltaické technologie. Obnovitelné zdroje energií jsou podle vyjádření bahrajnského ministra v centru pozornosti současné bahrajnské vlády a o české technologie se proto živě zajímal.


Článek je tiskovou zprávou Ministerstva zahraničí České republiky, kde vyšel pod názvem Cesta ministra Schwarzenberga do zemí Perského zálivu pomáhá i obchodu.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv