… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Com-Sult 2012 - Phillip Blond, Sir Terry Leahy, Avigdor Liberman, Hans-Dietrich Genscher, Lech Walesa

Com-Sult 2012 – Phillip Blond, Sir Terry Leahy, Avigdor Liberman, Hans-Dietrich Genscher, Lech Walesa

Izrael by se měl stát součástí sjednocené Evropy. Prohlásil to včera ve Vídni na mezinárodní konferenci o perspektivách rozvoje Evropy izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman.

Lieberman na 9. výroční konferenci COM-SULT dále zdůraznil, že Izrael je jedinou stabilní demokracií na Blízkém Východě a zastupuje tam celou západní civilizaci.

Ministr si také se sarkasmem postěžoval na sousedy Izraele: „Bylo by lépe, kdyby Mojžíš přivedl Židy někam blíž Německu, Rakousku nebo Itálii.“

Avigdor Lieberman také ocenil uvalení embarga na dovoz íránské ropy do Evropské unie, které označil za „správný krok správným směrem,“ nicméně krok, který sám o sobě není dostačující. Ministr varoval, že Írán by v následujících letech mohl získat vliv v Iráku a dalších ropných zemích regionu a zvýšit tím tak svoji váhu na světovém energetickém trhu.

Tématem konference, které se účastní vysoce postavení představitelé ekonomiky a politiky, jsou letos „Výzvy vedení v Evropě“ („Challenges of Leadership in Europe“).

Web konference označuje Izrael za úspěšnou zemi, které „trvale jde svojí vlastní cestou uvnitř nebo vedle Evropy, a tak ukazuje míru nedostatků ve struktuře vedení v Evropě.“

6 reakcí na Izrael by měl vstoupit do Evropské unie

   • Talmid napsal:

    Toto riziko tu spatřuji též-zvlášť co se týče té suverenity.
    A navíc EU funguje do jisté míry jako soc. stát. Tedy posílá peníze z bohatých zemí do chudých, já tedy nevím jak to přesně funguje, ale jsem proti tomu, aby se posílali peníze nezodpovědným státům, které si nejdřív užívají (13. důchod v Řecku) a pak je ostatní za své musí držet nad vodou. Když je někdo šikovnější, mělo by se mu to vyplatit a né naopak.

 • Scooolie napsal:

  1) Pokud se uvažuje o přijetí Turecka, tak nemá smysl vést debatu o evropskosti EU ve vztahu k Izraeli.

  2) Izrael by okupoval člena EU?? Jakého? Mimochodem – dnes Turecko okupuje část území člena EU a nikomu to nevadí…

  • Talmid napsal:

   1) Turecko má přeci jen kousek Balkánu. Ale přijetím Izraele by se tam nahrnuli všichni Arabové s tím, že když může Izrael, tak mi taky.

   2) Palestinu-ta by tam pak totiž byla hned. Mimochodem Turecko je Turecko. Ale Izrael je Izrael. Severní Kypr má dosti latentní fanoušky na rozdíl od Izraele/Palestiny. Tedy Turkům se nic nestane(z části i proto, že jich je krapet víc), ale nám…

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv