… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

etiopské děti

Izraelský prezident Šimon Peres (Shimon Peres) dnes v Jeruzalémě studentům, jejichž rodiče se přistěhovali do Izraele z Etiopie, řekl, že Izrael si jich cení – a že je to Izrael, kdo jim dluží díky za příchod do Izraele, a ne naopak. Prezident se takto vyjádřil v rámci své kampaně proti rasismu, který projevili vůči židovským přistěhovalcům z Etiopie někteří Izraelci v Kirjat Malachi (Kiryat Malachi).

V projevu ke smíšené třídě, v níž se učí děti původem izraelské a děti přistěhovalců v jeruzalémské čtvrti Kirjat Menachem prezident řekl, že Izrael nebude žádným způsobem tolerovat rasismus. „Jsme proti rasismu a hitlerismu všude a tady zejména,“ řekl Peres. „Všichni Izraelci se musí cítit zahanbeni tím, co jsme viděli v posledních dnech. My všichni ve Státě Izrael musíme děkovat etiopských přistěhovalcům a ne jinak.“ Ti, kdo diskriminují tuto komunitu „se musejí za svá jednání a prohlášení stydět.“

Peresovo prohlášení bylo také reakcí na slova ministryně přistěhovalectví a absorpce Sofie Landver, která včera řekla, že místo protestování by etiopští přistěhovalci měli Izraeli děkovat, že je přijal. „Měli byste být vděční za to, co jste od státu dostali,“ sdělila Landver členům delegace imigrantů, která si přišla stěžovat na situaci v Kirjat Malachi.

„Chápu, že nikdo není dokonalý“ a že někteří lidé z etiopské komunity se choval špatně, uvedl Peres. „Ale žádné místo pro rasismus zde není. Rasismus a diskriminace jsou příšerné věci,“ dodal.

Počátkem tohoto týdne protestovaly tisíce etiopských přistěhovalců a jejich dětí před bytovým komplexem ve městě Kirjat Malachi ve středním Izraeli poté, co místní výbor majitelů nemovitostí odmítl prodat byty několika přistěhovalcům.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Peres: Israel Should Thank Ethiopians for Coming Here.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv