… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

SANASyřané, žijící v České republice a na Slovensku podporují režim prezidenta Bašára Assada a jeho reformní program. Oznámila to syrská státní tisková agentura SANA s odkazem na prohlášení „syrských studentů“ v Česku a „syrské komunity na Slovensku.“

Obě prohlášení mají být reakci na teroristický bombový útok, k němuž došlo v pátek 8. ledna v damašské čtvrti al-Midan a který si vyžádal desítky mrtvých a zraněných.

Syrští studenti v České republice

Nedělní prohlášení „syrských studentů v České republice“ potvrzuje „podporu vlasti a jejímu vedení při odhalení spiknutí proti Sýrii“ a vyzývá k „národní jednotě a provedení plánu komplexní národní reformy prezident Bašára al-Assada, aby byla vybudována silnější Sýrie.“

Teroristický útok odsuzuje jako „barbarský“ a „zaměřený na destabilizaci bezpečnosti a jednoty syrského lidu“ s cílem zmařit národní řešení krize.

Podle „syrských studentů“ bombový útok odhalil úmysly některých stran, které se schovávají za koncepty svobody, demokracie a lidských práv.

Syrská komunita na Slovensku

Dnešní prohlášení „syrské komunity na Slovensku“ také potvrzuje „podporu komplexnímu reformnímu plánu prezidenta Bašára al-Assada, vyjadřuje solidaritu s vlastí tváří v tvář spiknutí západních a některých regionálních mocností podkopat pevnost a stabilitu Sýrie.“

V písemném prohlášení je odsouzen teroristický útok v al-Midan v Damašku s tím, že ukazuje selhání jeho pachatelů a to, že jsou spojeni s cizími zájmy, které chtějí podkopat bezpečnost, stabilitu a národní jednotu Sýrie.

Autoři prohlášení

V textu obou prohlášení není uvedeno žádné jméno ani počet signatářů, takže není zřejmé, kdo, za koho a na základě jakého zmocnění mluvil. Nelze ani vyloučit, že prohlášení jsou dílem syrského velvyslanectví v Praze nebo místního zpravodaje SANA.

Syrian Students in Czech Condemn al-Midan Terrorist Bombing, Reiterate Support to Homeland and Leadership – text prohlášení na webu SANA (anglicky)

Syrian Community in Slovakia Renews Support to Reform Program Led by President al-Assad – text prohlášení na webu SANA (anglicky)

Local and Arab Condemnations of al-Midan Terrorist Attack Continue – některé reakce na teroristický útok na webu SANA (anglicky)

Sebevražedný atentát v Damašku: Další bizarní propaganda syrské televize? – úvaha nad útokem na webu Česká pozice (česky)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv