… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Členové syrské komunity zdůraznili, že úterní projev prezidenta Bašára al-Assada na Damašské univerzitě, je plánem národní činnosti pro další období, projev ocenili jako „strategickou vizi k řešení krize dialogem a konfrontaci ozbrojených teroristických skupin, které útočí na civilisty a instituce.“ Uvedla to státní tisková agentura SANA.

Opět se objevila otázka, kdo vlastně jsou oni členové syrské komunity.

Prohlášení také odsoudilo teroristický útok v damašské čtvrti al-Midan z minulého týdne s tím, že „ozbrojené skupiny nedosáhnou svého cíle a spiknutí díky obezřetnosti syrského lidu a jeho podpory vedení, stejně jako připravenosti se obětovat při střetu se spiknutím proti Sýrii.“

Stejně jako v předchozím případě z minulého týdne, ani v jiných případech z loňského roku, není uvedeno jediné jméno ani skupina, za níž je prohlášení vydáno.

Na Facebooku nicméně existuje skupina, jejíž členové shromažďují popisy včetně fotografií Syřanů v České republice a na Slovensku, kteří mají být za agenty syrského režimu, kteří špehují a udávají své spoluobčany na syrském velvyslanectví a organizují akce na podporu diktátora Assada.

قائمة العار في التشيك و سلوفاكيا Seznam hanby v České republice a na Slovensku na Facebooku (arabsky, česky)

Je vysoce pravděpodobné, že právě lidé navázaní na současný režim jako jeho placení spolupracovníci, stojí za současnými projevy loajality k syrskému režimu.

Zbývá jen doufat, že činnost těchto agentů monitoruje Bezpečnostní informační služba a že v příhodné chvíli budou přehodnocena jejich povolení k pobytu na území České republiky.

Jedna reakce na Víme, kdo jsou Syřané, kteří v Česku podporují diktátora Assada! Sleduje je BIS?

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv