… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Nedávno jsem v článku Mezi mlýnskými kameny: Židé a evropský multikulturalismus poukázal na skutečnost, že různým hlasům blízkým více nebo méně neonacistickým kruhům je tu a tam dopřáváno sluchu i na místech, o nichž by si neonacisté donedávna mohli nechat jen zdát – ve vysoké politice a „blízkém okolí“. Prozatím jen velmi zlehka a opatrně. Kauza Bátora byla nejkřiklavějším případem (a mediálně nejvděčnějším) a následující případ zjevně nezůstane v jejím stínu.

Lucie Šlégrová z Dělnické mládeže jde k soudu. Slečna, která se angažovala v zakázané Dělnické straně, spoluzakládala tzv. Dělnickou mládež, za jedny z hlavních nepřátel českého státu a národa pokládá „pokrevní příslušníky Státu Izrael“ (sic!!!), v čele Schutzstaffell (ochranného oddílu) DS hrdinně čelila útoku janovského Roma, který ji nazval „bílou pí***“ a tělo jí zdobí tetování se symbolikou někdejšího propagačního plakátu NSDAP a český překlad motta  SS „Meine Ehre heißt Treue“ – „Mou ctí je věrnost“.

Znalecký posudek pro soud vypracoval Michal Mazel. Ten chování Šlégrové z demonstrace 17. 11. 2010 hodnotí jako propagaci nacismu a antisemitismu. Obžalovaná se ovšem rozhodla nesložit zbraně a znalce obvinila z podjatosti, neb je prý Žid.

„Konečně je tu otázka znalcova židovského původu, jemuž nasvědčuje jeho příjmení. Toto příjmení, často se vyskytující rovněž v podobě Maazel, pochází z hebrejského Moše, tzn. Mojžíš, k němuž byl v jidiš připojen diminutivní sufix -(e)l. Další podobně vzniklou variantou je např. Maisel.“

Ponechme stranou neobjevený a dosud nedoceněný lingvistický talent L. Š. (ještěže neanalyzovala podobnou metodou své příjmení, nechci ani domýšlet, kam by se od původního významu „rváč“ mohla dostat); berme s rezervou i to, že slečna tímto sama tak trochu dokládá, že pan Mazel není úplně mimo – kdyby byla tak bezúhonná a proti židům nic neměla, proč by potom měl nějaký žid důvod být proti ní zaujatý?

Nelze už tak docela ignorovat to, že by čísi (byť v tomto případě údajný) původ měl být důvodem pro diskvalifikaci práce dotyčného. A že se k věci se vyjádřil i advokát Pavel Hasenkopf, poradce Václava Klause. I podle něj totiž je Mazel zaujatý – nikoli z hlediska odbornosti či profesionality, ale i z principu že je údajně „Žid“.

Osobně bych ještě pochopil některé Hasenkopfovy výhrady, které měl kdysi proti návrhu na zákaz Dělnické strany (http://www.jaromirstetina.cz/media/unor-2010/stigma-nebo-pomoc-delnicke-strane.html) – minimálně byly řečeny v rámci jakés takés slušnosti a z určitého úhlu pohledu byly dokonce i logické. Ale tato slova dvorního rádce „Jste z židovské rodiny a celé příbuzenstvo skončilo v koncentráku. A pak máte posuzovat kauzy, v nichž jde o verbální nacistické trestné činy, jako znalec….“ – ergo jako Žid v takovém případě nemůžete být objektivní a námitka Šlégrové je validní – jsou možná trochu za hranicí oné údajné „objektivity“.

Možná se časem najdou i jiné profese, v nichž Židé, ať už skuteční nebo domnělí, dle odborníka na ústavní a mezinárodní právo Hasenkopfa nemohou být objektivní. Wilhelm Stuckart by měl jistě radost. A možná se časem najdou i profese, v nichž tak úplně objektivní nemohou být Češi nebo pan Hasenkopf. Třeba takový právník. Jen si říkám, co asi bude pan Hasenkopf dělat, až někdo zpochybní úřadování Václava Klause s tím, že jako údajný žid Pružinsky nemůže vykonávat úřad hlavy státu…

Post scriptum: Michal Mazel oznámil, že jako soudní znalec končí.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv