… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Ehud Barak

Ehud Barak

Al DžarídaIzraelský ministr obrany Ehud Barak se měl během své návštěvy Singapuru stát obětí atentátu, zorganizovaného Íránem a Hizballáhem. Izraelská zpravodajská služba a singapurské bezpečnostní složky pokus o vraždu překazily. Uvádí to ve svém dnešním vydání kuvajtské noviny Al-Džarída (Al-Jarida).

Zpráva je založena na rozhovorech „s vysoce postavenými izraelskými zdroji“, podle nichž se vyplatilo zesílení bezpečnostních opatření v reakci na teroristické útoky v Indii a Gruzii počátkem týdne.

 إسرائيل: أحبطنا مؤامرة لاغتيال باراك أثناء زيارته لسنغافورة   – článek na webu Al-Džarída (arabsky)

Ehud Barak byl od 13. do 15. února v Singapuru na mezinárodní letecké výstavě Singapore Airshow 2012. Jeho návštěvu monitorovali 3 Íránci, pracující pro libanonskou teroristickou proíránskou Alláhovu stranu (Hizballáh). Shromažďovali informace o Barakově itineráři v přípravě zřejmě na střelný atentát. K vraždě mělo dojít v hotelu, kde byl Barak ubytován.

Mosad upozornil Singapurce na hrozící nebezpečí ještě před Barakovým příjezdem do země a všichni tři Íránci byli při „tajné operaci“ zatčeni a jsou s pomocí Izraelců vyslýcháni. Cílem je získat informace o chystaném útoku i případných dalších plánovaných teroristických akcích.

Noviny neuvádějí podrobnosti o tom, jak bylo spiknutí odhaleno.

Izraelské ministerstvo obrany dnes reagovalo na zprávu arabských novin prohlášením, že „je zcela mylná“ a že „o žádném takovém incidentu neví a zřejmě se ani nestal.“

Al-Džarída je nicméně považována za důvěryhodné noviny.

Izraelské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo ke zvýšené opatrnosti Izraelce v Thajsku, Itálii, Norsku a na Tchajvanu.

Po pondělních atentátech na izraelské diplomaty v Novém Dílí a v Tbilisi byl následně zmařen obdobný pokus o atentát v Bangkoku. Tam byli zatčeni dva Íránci a jeden Thajec, u nichž bylo zajištěno výbušné zařízení, podobné těm z Dílí a Tbilisi.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  
Archiv