… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Binjamin Netanjahu: Měl jsem pravdu, když jsem pochyboval o Arabském jaru 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Binjamin Netanjahu

Binjamin Netanjahu

Předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) včera večer v projevu při zahájení výroční Konference prezidentů velkých amerických židovských organizací (Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations) svým posluchačům připomněl, že loni varoval před přílišným optimismem ohledně vlivu tzv. Arabského jara. Jak poznamenal, byl tehdy kritizován, že „není dostatečně optimistický“, když předpovídá, že se revolucí v arabském světě mohou zmocnit islamistické skupiny. „Ukázalo se, že jsme měli pravdu,“ prohlásil.

Jedním z výsledků revolucí v arabském světě bylo zvýšení izraelských bezpečnostních úrovní a to, že je nyní mnohem obtížnější zvažovat předložení mírové dohody s Palestinskou správou, řekl. „Když vidíme velkou změnu v regionu, zjišťujeme, že musíme podniknout kroky k vlastní obraně,“ řekl Netanjahu.

Premiér poděkoval předsedům 38 největších amerických židovských organizací, kteří se sešli k výročnímu setkání v Jeruzalémě, za aktivity jejich skupin ve prospěch Izraele. Dodal nicméně, že pomoc Židů a dalších z celého světa není zárukou úspěchu Izraele. „Je jen jediný zdroj, který nám umožní růst – a to je růst izraelské ekonomiky,“ uvedl Netanjahu. „Když izraelská ekonomika poroste, budeme schopni financovat naši obranu a naše potřeby.“

„Růst musí pokračovat,“ dodal premiér. A jak se má podle něj zaručit pokračující růst ekonomiky? „Pokračováním toho, co děláme,“ prohlásil Netanjahu s odkazem na současnou politiku své vlády a ministra financí Juvala Štajnice (Yuval Steinitz).

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku PM: I Was Right to Doubt ‚Arab Spring‘.

Jedna reakce na Binjamin Netanjahu: Měl jsem pravdu, když jsem pochyboval o Arabském jaru

 • negev napsal:

  Citujem Bibiho:
  „„Je jen jediný zdroj, který nám umožní růst – a to je růst izraelské ekonomiky,“ uvedl Netanjahu. „Když izraelská ekonomika poroste, budeme schopni financovat naši obranu a naše potřeby.“

  Áno, to je pravdivá veta. Prežili sme to všetko, čo sme prežili, len preto, že sme sa vždy spoliehali sami na seba.
  To je všetko.
  Také jednoduché. 🙂

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  
Archiv