… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

ajatolláh Sajíd Alí Chameneí

ajatolláh Sajíd Alí Chameneí

„Íránský národ nikdy neusiloval a nikdy nebude usilovat o jaderné zbraně.“ Prohlásil to včera nejvyšší duchovní i světský představitel Íránu, ajatolláh Alí Chameneí (Ali Khamenei) na setkání s představiteli Íránské organizace pro atomovou energii a jadernými vědci.

Vůdce Islámské revoluce, jehož citovaly všechny tiskové agentury země, prohlásil, že mocnostem, které se o tyto zbraně opírají, dokáže Írán čelit jinak.

„Není pochyb, že rozhodující aparát globální arogance dobře ví, že Írán nechce jaderné zbraně, protože jeho náboženská víra  zakazuje držení zbraní hromadného ničení. Írán věří, že shromažďování takových zbraní je bezvýznamné, nebezpečné a smrtící,“ cituje dále Vůdce tisková agentura IRNA.

Zajímavé je, že íránská Press TV překládá tato slova mírně jinak, což jen upozorňuje na problém s íránskými překlady vlastních prohlášení do cizích řečí: „Není pochyb, že rozhodující osobnosti v zemích, které nám oponují ví, že Írán nechce jaderné zbraně, protože Islámská republika logicky, nábožensky a teoreticky považuje držení jaderných zbraní za těžký hřích a věří, že šíření takových zbraní je nesmyslné, destruktivní a nebezpečné.“

„Pokud bude státům umožněno nezávisle pokročit na polích jaderné energie, vesmíru, vědy, technologie a průmyslu, pak nezbude prostor pro tyranskou dominanci světových mocností,“ uvedl dále dle Press TV Chameneí.

„Sankce jsou uvalené od vítězství Islámské revoluce, zatímco jaderná otázka je záležitostí posledních let; proto jejich (Západu) skutečným problémem je národ, který se rozhodl být nezávislý,“ dodal.

Zbývá se jen zeptat, kde si můžeme stěžovat, pokud za pár let vyjde najevo, že si Islámská republika přese všechna ajatolláhova prohlášení jaderné zbraně opatřila…

Usměvavý islámský tyran už možná na tomto světě nebude, aby nám vysvětlil, jak své výroky vlastně myslel a jaký význam v šíitském islámu má „nordická lest.“

Iran will never seek nuclear weapons: Leader – zpráva Press TV (anglicky)

Supreme Leader: Nuclear weapons do not bring power – zpráva IRNA (anglicky)

2 reakce na „Íránský národ nikdy neusiloval a nikdy nebude usilovat o jaderné zbraně“

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  
Archiv