… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Mohamad Hidžází

Mohamad Hidžází

Írán využije všechny dostupné možnosti, aby reagoval na případnou nepřátelskou agresi. Nemusí však čekat na úder nepřítele, ale sám může provést preventivní útok. Prohlásil to včera v rozhovoru pro íránskou tiskovou agenturu Fars zástupce náčelníka generálního štábu Íránských ozbrojených sil pro logistický a průmyslový výzkum generál Muhammad Hedžází (Mohammad Hejazi).

Podle Hedžázího aktuální íránská strategie vůči nepřátelským hrozbám spočívá v tom, že „už nebudeme čekat, dokud nezačnou nepřátelské akce proti nám.“

„S ohledem na tuto strategii budeme využívat všech možností k ochraně našich národních zájmů a zasadíme jim odvetný úder, jakmile budeme mít pocit, že nepřátelé chtějí ohrozit naše národní zájmy,“ uvedl generál.

Co se týče Izraele Hedžází prohlásil: „V případě bláznivého jednání sionistického režimu (Izraele), jsme schopni jim předvést všechny typy konfrontace.“

Commander: Iran to Respond to Enemy Aggressions by All Possible Means – článek na webu Fars (anglicky)

Agentura Fars dále cituje výroky Nejvyššího vůdce Islámské revoluce ajatolláha Sajída Alího Chameneího (Seyed Ali Khamenei) z loňského 10. listopadu, kdy před studenty teheránské vojenské akademie varoval, že „Írán není národ, který by seděl a jen sledoval hrozby křehkých materialistických mocností, které zevnitř rozežírají červi.“

Letos v lednu íránští představitelé pohrozili, že Islámská republika v případě konfliktu zablokuje Hormuzský průliv, jímž proudí značná část světové přepravy ropy.

Izrael, USA, Evropská unie a další země Írán podezírají, že pod pláštíkem mírového jaderného výzkumu se snaží vyvinout jaderné zbraně.

2 reakce na Írán hrozí preventivním útokem na Izrael

  • gugi napsal:

    Připomíná to situaci, kdy nám Egypt v r.1967 vyhrožoval. Domnívám se, že TEĎ Peršani vmanévrovali sami sebe do pozice potencionálního agresora. Jaké to může mít důsledky, zjistíme, zalistujeme-li zálibně v dokumentacích o מלחמת ששת הימים… Od první chvíle jsme byli ve stadiu nutné obrany, ale TEĎ více než kdy jindy ….
    😛

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  
Archiv