… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

vůdce Islámské revoluce ajatolláh Alí Chameneí

vůdce Islámské revoluce ajatolláh Alí Chameneí

Nejvyšší vůdce Islámské republiky Írán, ajatolláh Alí Chameneí (Ali Khamenei) včera schválil novou doktrínu, vysvětlující proč je „právně a morálně oprávněné“ spáchat genocidu a vymazat Izrael z mapy.

Článek napsal Chameneího blízký poradce Alireza Forghani a Nejvyšší vůdce, jehož spisy hrály klíčovou roli při jeho psaní, jej schválil.

Článek se od té doby objevil na řadě íránských vládních a vojenských webů.

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل – celý text článku na konzervativním webu Alef (persky, anglicky)

تحلیل رهبرانقلاب از قوت و ضعف 32 سال جمهوری اسلامی+ متن کامل، صوت و ویدئو – páteční projev ajatolláha Alího Chameneího + audio + video na konzervativním webu Alef (persky)

„Izrael je rakovinný nádor na Blízkém východě,“ uvádí se v článku na ultrakonzervativním webu Alef psaném v perštině (farsí). „Izrael je satanské médium s bombardéry. Každý muslim je povinen se proti Izraeli vyzbrojit.“

„Jak jsem již uvedl, je uchvatitelský stát Izrael vážnou hrozbou islámských a muslimských zemí. Islámské a muslimské státy nesmí promeškat možnost odstranit zkaženost z našeho středu. Všechny naše problémy jsou kvůli Izraeli – Izraeli

„Prvním krokem musí být naprosté zničení Izraele. K tomu by Írán mohl využít rakety dlouhého doletu. Vzdálenost mezi námi je jen 2.600 km. Lze to provést během minut.“

Článek tak v této části říká, že Írán má právo provést preventivní úder na Izrael kvůli hrozbám, které pro íránských jaderný program představují představitelé židovského státu.

Nicméně v rámci dlouhé diskuse o „jurisprudenci džihádu“ článek jasně říká, že izraelský úder „není nutný“ a sloužil by v konečném důsledku jen jako úvod ke genocidě.

Namísto toho článek říká, že „obranný džihád“ ospravedlňuje zničení Izraele a útok na jeho civilní obyvatele, protože Izrael „prolil muslimskou krev“ a „utlačuje“ své muslimské sousedy.

„Pokud jde o falešný stát Izrael v Palestině, které se týkala první muslimská kibla (směr modlitby), musíme bránit svatou krev muslimů v islámské Palestině za použití všech nezbytných způsobů,“ vysvětluje.

„Pokud nepřítel napadne muslimské země a prolévá muslimskou krev, je povinností muslimských mas bránit životy a majetek svých bratří všemi možnými způsoby. Není třeba soudcův souhlas.“

„Ale bez ohledu na izraelskou agresi proti Palestině a muslimům je jasné, že vůdcové tohoto falešného režimu usilují o dominanci nad islámskými zeměmi na své hranici a o hegemonii nad regionem,“ píše se dále.

Článek dává jasně najevo, že pro Izrael není na Blízkém východě místo v jakýchkoliv jeho hranicích.

„Politické rozdělení států a politické hranice mezi jednotkami nejsou podstatné a co je důležité je rozdělní národů a území na základě víry a náboženských skupin, krve a krve. Muslimská krev musí být oddělena od krve nevěřících,“ cituje článek Chameneího texty.

Dokument jako důvod, ospravedlňující útok na Izrael, uvádí statistické údaje, podle nichž ze 7,5 milionu občanů Izraele je 5,7 milionu Židů. Článek jasně říká, že při úderu na Izrael je nutné cílit na místa s největší koncentrací obyvatel – na Tel Aviv, Jeruzalém a Haifu, kde žije 60 % obyvatel Izraele, tak aby bylo zabito co největší množství Židů. Článek konstatuje, že pro íránské rakety Šaháb 3 a Ašura není problém na tyto cíle zamířit.

Článek dále popisuje infrastrukturu, proti které je nutné vést útok – nádraží, letiště a jaderná zařízení.

Článek navazuje na páteční prohlášení ajatolláha Chameneího, který řekl, že Írán bude podporovat jakýkoliv stát nebo skupinu, která bude útočit na Izrael, který označil za „rakovinný nádor.“

Od jeho zveřejnění řada íránských činitelů vyzvala k úderu na Izrael „do roka.“

5 reakcí na Íránský nejvyšší vůdce obhajuje genocidu! Izrael je rakovinný nádor a je morální povinností zničit ho a jeho obyvatele

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  
Archiv