… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

dítě nemocné rakovinou (ilustrační foto)

dítě nemocné rakovinou (ilustrační foto)

Desítky kadeřnictví po celém Izraeli nabízejí zdarma ostříhání mužům a ženám, které nastupují povinnou vojenskou službu, za podmínky, že jejich ostříhané vlasy budou použity na paruky pro děti s rakovinou.

Když desátník Daniel Segal z brigády Nahal vstupoval do armády, věděl, že se bude muset rozloučit se svými dlouhými blond vlasy. „Je to samozřejmě něco, co bylo dlouho součástí mé osobnosti. Vlasy jsem si skutečně nestříhal od osmé třídy,“ uvedl.

Před vstupem do armády Daniel navštěvoval vojenský přípravný program (mechina), kde se dozvěděl o významu dobrovolnických aktivit, zejména ve vztahu k dětem. „V mechině jsem hodně přemýšlel, jak najít sám sebe… Týden před začátkem mé vojenské služby jsem se rozhodl, že to udělám (darují své vlasy).“

Po krátkém hledání na internetu našel Daniel organizace „Zichron Menachem,“ která se věnuje podpoře dětí s rakovinou a jejich rodin. Jedním z jejích projektů je darování vlasů, z nichž se dělají paruky pro nemocné děti.

„Přestože mi všichni říkali, že bych mohl za své vlasy dostat tisíce šekelů… nechtěl jsem vydělat peníze. Chtěl jsem, aby mé vlasy pomohly dětem s rakovinou,“ sdělil Daniel.

„Otázka vlasů je součástí vyrovnávání se s rakovinou a mnoho pacientů je hluboce traumatizováno významným úbytkem vlasů, protože ty jsou symbolem osobnosti,“ vysvětlil výkonný ředitel centra Chajm Erntel (Haim Erntel).

„Průměrné dítě s rakovinou potřebuje paruku přinejmenším na rok“, často i déle, což znamená, že potřebuje paruku další, vysvětlil.

Paruka z pravých vlasů může stát tisíce šekelů, ale díky darovaným vlasům mají děti tyto paruky zadarmo.

„Byl jsem sám na sebe skutečně pyšný, že jsem přispěl k tomuto úsilí, a když jsem dostal poštou děkovný dopis, cítil jsem se skutečně dobře,“ uvedl Daniel. „Myslím, že někdy mi mé vlasy chybí, ale velmi doporučuji, aby každý, kdo má nastoupit do armády, zvážil darování svých vlasů. Jen pomyslete na šestileté dítě, které onemocnělo rakovinou, a na to, jak mu můžete pomoci.“

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Soldiers Donate Hair to Children with Cancer.

2 reakce na Izraelští vojáci darují vlasy dětem s rakovinou

    • Scooolie napsal:

      Povinně jistě ne. Ale některé asi své vlasy do pasu přiměřeně zkrátí dobrovolně – přece jen udržování dlouhých vlasů v podmínkách armády bude asi časově náročné, nehledě na dostupnost všech těch udělátek, kterými se ženy dělají takové, jaké si muži myslí, že jsou od přírody 😉

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  
Archiv