… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ministr Schwarzenberg a velvyslanec Žantovský na konferenci o bezpečnosti Izraele 5.00/5 (100.00%) 2 ohodnocení

Herclijská konference

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg vykonává ve dnech 30. ledna až 2. února pracovní návštěvu Izrael. Účastní se zde 12. výroční Herclijské konference, věnované izraelské národní bezpečnosti.

Na konferenci přijel také bývalý velvyslanec České republiky v Izraeli a USA a současný velvyslanec v Británii Michael Žantovský

Konference se koná za účasti předních izraelských odborníků na otázky národní bezpečnosti, energetiky a obrany, stejně jako předních izraelských státních představitelů a řady zahraničních hostů.

Ministr Schwarzenberg dnes odpoledne v rámci diskusního panelu „Izrael a Západ: Ministři zahraničí“ promluví spolu se svým izraelským kolegou a vicepremiérem Silvanem Šalomem (Silvan Shalom) a kanadským kolegou Johnem Bairdem.

Karel Schwarzenberg má v plánu sejít se během návštěvy Izraele s prezidentem Izraele Šimonem Peresem (Shimon Peres) a dále také s izraelským ministrem zahraničí Avigdorem Liebermanem a předsedou Knesetu Reuvenem Rivlinem.

Mezi zahraničními hosty Herclijské konference jsou kromě českého vicepremiéra a velvyslance například velvyslanec USA v Izraeli Daniel Shapiro, bývalý řecký premiér Jorgos A. Papandreou, předseda německé strany Zelených Cem Özdemir, parlamentní státní tajemník německého ministerstva obrany Christian Schmidt nebo jordánský princ Hasan bin Talál.

Z domácích účastníků promluví desítky představitelů podnikatelského, mediálního, akademického a bezpečnostního světa, včetně poslanců a ministrů izraelské vlády.

Jsou jimi například bývalý náčelníci generálního štábu Izraelských obranných sil Gabi Aškenazy (Gabi Ashkenazy) a Dan Chaluc (Dan Halutz), současný náčelník generálního štábu Beny Ganc (Benny Gantz), bývalý náčelník generálního štábu a současný ministr obrany Ehud Barak, bývalý náčelník generálního štábu a současný vicepremiér a ministr strategických záležitostí generálporučík (v záloze) Moše Jálon (Moshe Yaalon), ministr financí Juval Štejnic (Yuval Steinitz), ředitel vojenské zpravodajské služby generálmajor Aviv Kochavi, ministr národní infrastruktury Dr. Uzi Landau, bývalý poradce pro národní bezpečnost, předseda izraelské Národní bezpečnostní rady a současný profesor Interdisciplinárního centra Herclija prof. Uzi Arad, ředitel Institutu politiky a strategie Interdisciplinárního centra Herclija a ředitel konference generálmajor (v záloze) Dany Rothschild, bývalý ředitel ministerstva zahraničí a emeritní politolog prof. Šlomo Avineri (Shlomo Avineri), bývalý velvyslanec v USA a současný náměstek ministra zahraničí Dany Ajalon (Danny Ayalon), bývalý člen zpravodajské komunity a nynější ředitel katedry Interdisciplinárního centra Herclija Dr. Šmuel Bar (Shmuel Bar), předseda Izraelské národní rady pro výzkum a vývoj a předseda Izraelské výzkumné agentury generálmajor (v záloze) prof. Jicchak Ben-Jisrael (Itzhak Ben-Israel), předseda představenstva zbrojovky Rafael generálmajor (v záloze) Ilan Biran, ředitel divize zpravodajských a kybernetických řešení Elbit Systems brigádní generál (v záloze) Jair Kohen (Yair Cohen), guvernér Banky Izraele prof. Stanley Fischer, ředitel odboru politicko-vojenské politiky ministerstva obrany generálmajor (v záloze) Amos Gilad, generální ředitel izraelského ministerstva strategických záležitostí brigádní generál (v záloze) Josi Kupervaser (Yossi Kuperwasser), prezident Jeruzalémského centra pro veřejné záležitosti a bývalý velvyslanec při OSN Dr. Dore Gold, bývalý ředitel Mosadu Efrajm Halevy, bývalý generální ředitel ministerstva zahraničí a současný velvyslanec u OSN Ron Prosor, viceprezidenta Světového židovského kongresu Tamar Šchory (Tamar Shchory).

Promluví také hlavní vyjednavač Palestinské správy Saíb Irikát (Saeb Erekat).

Jedna reakce na Ministr Schwarzenberg a velvyslanec Žantovský na konferenci o bezpečnosti Izraele

  • Josef napsal:

    jsem vděčný a věřím, že nejen já, za postoj naší vlády vůči státu Izrael. Jen jednou naše vláda ,zaváhala, a to, když podpořila světovou kritiku stavby ochranné zdi před palestinskými útočníky. Od té doby, co zeď stojí o pumových atentátech v Jeruzalémě není slyšet. Plní svůj účel a svět by si to mněl přiznat.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  
Archiv