… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Jusúf Abdallláh Karadáví

usměvavý islamitický radikál Jusúf Abdallláh Karadáví

Uznávaný muslimský vůdce šejch Júsuf Al-Karadáví (Yousuf Al-Qaradhawi, يوسف القرضاوي) v neděli v televizi Al Džazíra (Al Jazeera) vyzval k bojkotu ruských a čínských výrobků v reakci na víkendové vetování rezoluce Rady bezpečnosti OSN o Sýrii Ruskem a Čínou. Islamistova slova do angličtiny přeložil Institut pro výzkum blízkovýchodních médií (Middle East Media Research Institute, MEMRI).

„Alláh potrestá (syrský režim) za to, co udělal lidem,“ řekl Karadáví. „Sešle Svůj hněv, který nikdy vůči zločincům neustane. Lidé se brzo pomstí, dá-li Alláh.“

„V Radě bezpečnosti je naneštěstí podpořili Rusové a Číňané, kteří viděli Pravdu svýma vlastníma očima, ale setrvali na podpoře Lži. Dali přednost podpoře nespravedlnosti před spravedlností, Lži před Pravdou a temnosti před světlem. Arabský národ jako celek se proti nim postaví,“ prohlásil.

„Vyzývám všechen arabský lid a všechen islámský lid a všechny čestné a svobodné lidi světa, aby se postavili proti zlým (syrským) vládcům a těm, kdo je podporují,“ dodal Karadáví.

Na otázku novináře, jakým způsobem se mají postavit proti, odpověděl: „Rusové a Číňané jednali nespravedlivě vůči syrskému lidu. (Arabové a muslimové) nesmí kupovat jejich výrobky. Nesmí jim dát jediný haléř, protože ten se změní ve zbraň, která zabíjí Syřany. Nesmíme jim dát ani haléř, který by použili proti lidu Pravdy.“

„Vyzývám syrský lid, arabský lid a islámský lid, aby je bojkotoval, aby se zdržel jakékoliv spolupráce s nimi nebo jakékoliv pomoci jim. Ať na ně Alláh uvrhne hanbu,“ dodal.

Júsuf Al-Karadáví je spojen s extrémistickým Muslimským bratrstvem a je považován za předního islámského právního učence. V minulosti vyzval k zabíjení vojáků USA v Iráku a sliboval, že islám „dobude Evropu, dobude Ameriku,“ ať již silou nebo šířením radikálního islámu.

Navzdory jeho minulým prohlášením proti USA vyšlo nedávno najevo, že prezident Barack Hussein Obama požádal Al-Karadávího o zprostředkování tajných rozhovorů mezi USA a Talibanem.

V Sýrii mezitím pokračují útoky vládních sil, loajálních prezidentu Bašáru Assadovi (Bashar Assad) na vzbouřené město Homs. Za poslední týden jsou hlášeny stovky mrtvých. Město je ostřelováno z děl, tanků a bojových vrtulníků.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Muslim Leader Calls for Boycott of Russia and China.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  
Archiv