… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Natan Ešel

Natan Ešel

Ředitel úřadu předsedy izraelské vlády Natan Ešel (Natan Eshel) předevčírem rezignoval na svoji funkci kvůli skandálu s obtěžováním. V rámci dohody o narovnání se doznal k „neprofesionální chování“ vůči podřízené a souhlasil s tím, že už nikdy nebude pracovat ve veřejné službě. Stíhání proti němu bylo vedeno na základě stížnosti jiné osoby.

Ešel uvedl, že dohoda o narovnání „jednou pro vždy z mého života odvívá oblak neslušných jednání a/nebo obrázků a sexuálního obtěžování a ukončuje tanec démonů kolem mě.“

Šestnáct Ešelových spolupracovnic svědčilo před Komisí pro veřejnou službu o tom, že měl nevhodný vztah vůči ženě, označené jako R. Byl obviněn z jejího pronásledování, čtení jejích e-mailů a pořizování jejích nevhodných fotografií.

Sama R. nicméně žalobu nepodala a odmítla s vyšetřovateli spolupracovat, obvinit Ešela nebo proti němu svědčit.

Přestože média široce spekulovala o tom, že Ešelovo obtěžování R. mělo sexuální podtext, podrobnosti z vyšetřování zůstaly veřejnosti utajeny.

Zdroj z Úřadu předsedy vlády pod podmínkou anonymity uvedl, že jakmile bylo proti němu zahájeno vyšetřování, neměl už Ešel prakticky jinou možnost, než rezignovat, ať už byl vinen nebo nevinen.

Premiér Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) potřebuje, aby jeho úřad fungoval hladce a on se mohl zabývat podstatnými záležitostmi – a kontroverze kolem údajného Ešelova chování rychle skončily.

Ešela nahradí ředitel úřadu Gil Šefer (Gil Sheffer), bývalý šéfredaktor nyní už nevycházejících hebrejských novin Hacofe (Hatzofe).

 sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Prime Minister’s Bureau Chief Resigns Amid Scandal.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  
Archiv