… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

stávka skončila, autobusy už zase jezdí normálně

stávka skončila, autobusy už zase jezdí normálně

Odborová federace Histadrut dnes krátce před 9 hodinou ranní oznámila, že dosáhla s vládou dohody o ukončení stávky zaměstnanců veřejných služeb, která trvala už pátý den.

Odboráři uvedli, že se jim podařilo s ministerstvem financí dohodnout o zlepšení podmínek stovek tisíc smluvních zaměstnanců.

Podle ministerstva financí dohoda „významně zlepší mzdy a podmínky bezpečnostních hlídačů a čističů“, kteří byli najati prostřednictvím pracovních agentur a proto nejsou členy odborů.

Histadrut správně poukazuje na to, že tito zaměstnanci mají méně výhod a mohou být kdykoliv propuštěni, ale žádá také, aby tito zaměstnanci byli najímáni přímo, tak aby se mohli stát odboráři a posílit tak jeho vliv na trhu práce. Vláda je ochotna zvýšit rozsah zaměstnaneckých výhod, ale nechce, aby tito zaměstnanci byli stálými.

Trvání odborů na tom, že v případě propouštění z ekonomických důvodů, má zaměstnavatel propustit zaměstnance, kteří u něj pracují kratší dobu, namísto těch, kteří pracují hůře, je hlavním důvodem – kromě hospodářsky katastrofálních stávek – proč řada zaměstnavatelů dnes v nových firmách brání vzniku odborů nebo v případě firem existujících a státních se obrací na pracovní agentury.

Předseda Histradrutu Ofer Eini a ministr financí Juval Štajnic (Yuval Stenitz) se snažili dosáhnout dohody o ukončení stávky při celonočních jednáních.

Odboráři vyzvali k neprodlenému návratu do práce a veřejné služby se během dne vrátily k normálnímu fungování.

Od zahájení stávky před 5 dny se v ulicích hromadily odpadky, stály vlaky a autobusy, byly zavřené pošty a mateřské školy, ale na řadu hodin také Ben Gurionovo mezinárodní letiště.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Strike Ends. Israel Goes Back to Normal.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  
Archiv